reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Prohlášení ministerstva zahraničí Arménie k 31. výročí anti-arménských masakrů v Baku

Autor: Ambasáda Arménie | Publikováno: 16.1.2021 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Před 31 lety bylo mezinárodní společenství svědkem dalšího zločinu proti arménské populaci Ázerbájdžánu: arménské obyvatelstvo, které bylo podstatnou součástí tehdejší bakunské multikulturní identity, bylo podrobeno masakrům a masovým deportacím prováděným se zvláštní krutostí. Byly stovky zavražděných, zmrzačených, pohřešovaných, desítky tisíc uprchlíků. Anti-arménské masakry v Baku v lednu 1990 dovršily etnické čistky arménské populace Ázerbájdžánu.
 
Anti-arménská politika ázerbájdžánských orgánů  se zaměřila nejen na arménské obyvatelstvo žijící a prosperující po celá staletí v Baku, ale také na arménské historicko-kulturní dědictví města.
 
Dosud nebyli vůdci a pachatelé anti-arménských masakrů v Baku předvedeni spravedlnosti a nadále jsou oslavováni jako hrdinové.
 
Navíc Ázerbajdžán dodnes pokračuje v  politice etnických čistek a ničení Arménů v Arcachu. Živým důkazem toho je vyhlazení celého arménského obyvatelstva z území, která spadala pod ázerbájdžánskou kontrolu, což bylo provedeno masivními válečnými zločiny a etnickými čistkami.
 
Dnes vzdáním úcty nevinným obětem anti-arménských masakrů v Baku opět zdůrazňujeme společný závazek Arménské republiky, Republiky Arcach a Arménů po celém světě zajistit právo všech Arménů na svobodu, bezpečný a důstojný život ve své vlasti. “
 
Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

Klíčová slova: terorismus  | pronásledování  | válka


reklama
1466 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Měla by Leyenová po vacínovém fiasku odstoupit? Opoziční německá strana Alternativa pro Německo (AfD) výzývá po vakcínovém debaklu šéfkomisařku EU Leyenovou k odstoupení. Měla by odstoupit?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď