reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Prohlášení ministerstva zahraničí Arménie k 31. výročí anti-arménských masakrů v Baku

Autor: Ambasáda Arménie | Publikováno: 16.1.2021 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Před 31 lety bylo mezinárodní společenství svědkem dalšího zločinu proti arménské populaci Ázerbájdžánu: arménské obyvatelstvo, které bylo podstatnou součástí tehdejší bakunské multikulturní identity, bylo podrobeno masakrům a masovým deportacím prováděným se zvláštní krutostí. Byly stovky zavražděných, zmrzačených, pohřešovaných, desítky tisíc uprchlíků. Anti-arménské masakry v Baku v lednu 1990 dovršily etnické čistky arménské populace Ázerbájdžánu.
 
Anti-arménská politika ázerbájdžánských orgánů  se zaměřila nejen na arménské obyvatelstvo žijící a prosperující po celá staletí v Baku, ale také na arménské historicko-kulturní dědictví města.
 
Dosud nebyli vůdci a pachatelé anti-arménských masakrů v Baku předvedeni spravedlnosti a nadále jsou oslavováni jako hrdinové.
 
Navíc Ázerbajdžán dodnes pokračuje v  politice etnických čistek a ničení Arménů v Arcachu. Živým důkazem toho je vyhlazení celého arménského obyvatelstva z území, která spadala pod ázerbájdžánskou kontrolu, což bylo provedeno masivními válečnými zločiny a etnickými čistkami.
 
Dnes vzdáním úcty nevinným obětem anti-arménských masakrů v Baku opět zdůrazňujeme společný závazek Arménské republiky, Republiky Arcach a Arménů po celém světě zajistit právo všech Arménů na svobodu, bezpečný a důstojný život ve své vlasti. “
 
Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

Klíčová slova: terorismus  | pronásledování  | válka


reklama
1404 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Články autora
Průzkum
Měla by se ČR vymezit vůči uprchlickému islámizmu? Francouzská vláda vyhlásila boj proti islamistickému separatizmu, Rakousko proti politickému islámu. Měla by se do této linie sšikovat i ČR?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď