"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Francouzská kultura: «Gayové by se měli upalovat!», oponovali muslimští žáci učitelce

Autor: -bj- | Publikováno: 15.12.2020 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Při výuce o západních hodnotách a nenáboženskosti (tzv. laicitě) se francouzští učitelé čím dál více setkávají s neústupnou konfrontaci a důtklivým přesvědčováním o opaku. Na nižších stupních je to více od rodičů, na vyšších stupních pak už od žáků samotných, kteří neohroženě opírají své názory o to, co stojí v Koránu. Učitel tak stojí ve třídě proti několikanásobné názorové přesvědčovací přesile, takže hodina vyzní kontroverzně, ne-li ve prospěch islámského světonázoru.

To nedávno odrovnalo jednu francouzskou učitelku tak, že už o tom vypověděla: "Když jsem vyučovala o sexualitě a zmínila homosexualitu, jeden muslimský žák se v lavici postavil a na celou třídu prohlásil, že « gayové by měli být upáleni! », další mu tleskali. Přesvědčovali mě, že homosexualita je v Koránu zakázána."

Nejhorší je, že máte vyučovat podle nějakých osnov o půdodu světa, historii, sexualitě, holocaustu či nediskriminaci, a nikdo nahoře nechce slyšet, že rodiče a žáci je virulentně konfrontují. Situace se stává horší, včetně pro samotné homosexuály, než kdyby se o takovýchto tématech v dnešní stále muslimštější (islám je druhým náboženstvým Francie) francouzské společnosti pomlčelo.

A je velkou malostí trefovat se do těch, co na problém upozorní, než pojednat problém samotný.

zdroj :

https://twitter.com/Cdenquete/status/1336974091211988993

https://www.valeursactuelles.com/societe/video-tous-les-gays-il-faudrait-les-faire-bruler-une-professeure-temoigne-de-la-difficulte-denseigner-les-principes-de-laicite-126596

https://lesobservateurs.ch/2020/12/14/france-tous-les-gays-il-faudrait-les-faire-bruler-une-professeure-temoigne-de-la-difficulte-denseigner-les-principes-de-laicite/

Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

2335 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Podpořili byste výstavbu plotu proti imigrantům? Výstavba plotu proti imigrantům má v Polsku jednoznačnou podporu občanů. Podpořili byste takový plot i vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď