reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Rusko masivně pomáhá civilistům ve válkou zničeném Náhorním Karabachu

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 3.12.2020 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Pár aktuálních map Náhorního Karabachu. 1) 1. prosince byly vyklizeny arménskou armádou poslední dva okresy (Kelbadžarský a Lačinský) a předány Azerbajdžánu. Finální stav na první mapě. 2) mapa ruských kontrolních bodů - 25 kousků. 3) stav v době ukončení bojů.
 
Do Náhorního Karabachu se už vrátila asi čtvrtina uprchlíků, Rusko pro ně organizuje pendl busy z Arménie. Ve Stěpanakertu a v celém Náhorním Karabachu začaly znovu jezdit busy hromadné dopravy a maršrutky, začalo se učit v některých školách. 
 
 
Ruské speciální jednotky a techničtí pracovníci provádějí odminování a vyhledávají zbylé nevybuchlé bomby, také obnovují inženýrské sítě (elektro, vodovody, tepelné rozvody, silnice) a prověřují statiku poškozených domů. 
 
 
Ruští mírotvorci postavili polní nemocnici a dodali také mobilní  laborku na testování CoViDa.
Humanitární konvoje dodávají do oblasti nejenom potraviny a pitnou vodu, ale především stavební materiál a nábytek pro opravy domů (okenní sklo, elektromateriál, střešní krytinu, ad.), aby se mohli obyvatelé nastěhovat ještě před zimou.
 
 
Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

 

Klíčová slova: Turci  | Rusko  | válka


reklama
826 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Schvalujete, že sociální sítě típli Trumpa? Kancléřka Merkel i další evropští politici mají odtřihnutí Trumpa od sociálních sítí za "problematické" (!) z titulu pošlapání základního práva svobody projevu. Jak to vidíte Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď