"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Arménie odsuzuje ničení kostelů a křesťanských památek Ázerbájdžánci v Náhorním Karabachu

Autor: Ambasáda Arménie v Praze | Publikováno: 22.11.2020 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Arménské republiky o činu vandalismu v kostele Svatého Spasitele Ghazanchetsots v Shushi (15.11.2020)Jen několik dní po vstupu režimu příměří v platnost byl celý svět opět svědkem projevů netolerantního a rasistického postoje Ázerbájdžánu k arménskému lidu a arménskému náboženskému a historicko-kulturnímu dědictví. V ázerbájdžánské sociální mediální oblasti byla zveřejněna řada videí a fotografií o krutostech proti civilnímu obyvatelstvu Arcachu, o vandalských činech proti chačkarům, náboženským památkám a o jejich záměrném ničení.
 
V tomto ohledu je obzvláště pobuřující znesvěcení kostela Svatého Spasitele Ghazanchetsots v Shushi, který se stal terčem ázerbájdžánského barbarství.
 
Protiarménská atmosféra v Ázerbájdžánu a akce zaměřené na úplné zničení jakékoli stopy arménské přítomnosti na území Arcachu jsou do očí bijícím porušením mezinárodního práva, jsou v rozporu s obecnými hodnotami a měly by být přísně odsouzeny.
 
Důrazně odsuzujíc toto barbarství proti civilizačnímu dědictví, bude Arménie ve spolupráci s příslušnými mezinárodními orgány pokračovat v praktických krocích, aby uvalila na pachatele odpovědnost a plně těmto činům zabránila.
 
Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

Klíčová slova: křesťanství  | terorismus
1849 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Ohrozí postup EU proti Polsku a Maďarsku stabilitu EU? "Polexit by ohrozil celou evropskou architekturu", prohlásil komisař spravedlnosti Reynders, o postupu EU proti Polsku a Maďarsku. Co Vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď