"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

PROHLÁŠENÍ ÚSTŘEDÍ MUSLIMSKÝCH OBCÍ V ČR K UDÁLOSTEM VE FRANCII

Autor: Redakce | Publikováno: 1.11.2020 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Čeští muslimové vydali prohlášení k teroristickým útokům svých souvěrců ve Francií. Je to klasické blablalba, prostě kecy o tom, že islám a Muhammad nemohou za tyto teroristické útoky, že to je v rozporu s islámem, ale zároveň se dodává, že vlastně si za to mohou Francouzi sami, protože urážejí islám. A protože čeští muslimové chtějí předejít takové situaci v České republice, tak požadují, aby jsme my v ČR islám neuráželi a nekritizovali. Podle nich by bylo nejlepší, aby to tu bylo zakázáno zákonem. Aby nás neobviňovali z manipulací, tak zveřejňujeme jejich prohlášení v celku a zvýrazňujeme červeně pouze dotyčné pasáže. 

 

PROHLÁŠENÍ ÚSTŘEDÍ MUSLIMSKÝCH OBCÍ V ČR K UDÁLOSTEM VE FRANCII  ​​​​​​​
Je naší morální povinností odsoudit trestuhodné násilí, k němuž v uplynulých dnech došlo ve francouzských městech ze strany několika mladých muslimů. Tyto činy ukazují na závažnou akulturaci těchto lidí a naprostou neznalost pravé podstaty islámského učení a jeho nejzákladnějších předpisů, zdůrazňovaných všemi relevantními islámskými autoritami. Tato protiislámskost se odráží ve třech ohledech:
1. Žádný jedinec nemá právo sahat na život a práva jiného člověka bez ohledu na to, čeho se dotyčný dopustil, tím spíše, je-li nevinný.
2. Žádný muslim nemá právo brát do svých rukou realizaci islámských či jiných předpisů, jejichž výkon náleží výhradně legitimní soudní a exekutivní moci.
3. Žádný muslim, jedinec ani instituce, nemá právo bránit nějakému zlu krokem anebo způsobem, jehož provedení způsobí zlo ještě daleko větší.
Nejen proto, takové zrůdné činy nemohou nalézt nejmenšího pochopení.
 
Je však namístě zdůraznit, jak velké pohoršení v nás vzbuzuje opakované hanobení a urážení Posla Božího Muhammeda, mír a požehnání s ním. Jsme zděšeni z toho, že se už nejedná o ojedinělé incidenty, ale o soustavnou, mnohaletou a cíleně přiživovanou kampaň proti více než 1,8 mld. obyvatel naší planety. V kombinaci s politicky infantilními, krátkozrakými a konfliktními vyjádřeními francouzské hlavy státu hrozí takto nepřátelské počiny rozdmýcháním globálního konfliktu bezprecedentního rozsahu. Z tohoto důvodu rezolutně odmítáme urážky a hanobení posvátných hodnot islámu, které Prorok, mír a požehnání s ním, zosobňuje. Požadujeme zastavit jejich šíření, vybízíme ke konstruktivnímu diplomatickému řešení vzniklé krize a voláme k rozhodnému odsudku urážek nejen islámského náboženství ve veřejné sféře.
 
V budování soužití muslimů a nemuslimů v některých západoevropských zemí došlo k hrubým prohřeškům. Jsme rádi, že ČR nesdílí stejnou historickou zátěž jako některé západoevropské země. Proto se neustále snažme, aby podobné problémy nezatěžovali soužití lidí v naši společnosti a proto také vyzýváme všechny, aby ve svých činech či vyjádřeních a komentářích nevytvářili podobné zbytečné konflikty.
 
Apelujeme na všechny lidi, aby se nenechali mezi sebou rozeštvat a navzájem se důstojně respektovali.
 
31.10.2020
Muneeb Alrawi
Předseda Ústředí muslimských obcí
 
Kdo jsou a co ve skutečnosti hlásají čeští muslimové? Dvě tváře českých muslimů - odsuzuji na veřejnosti terorismus a mezi sebou jej podporují, se dočtete v unikátní knize na českém knižním trhu:
 
 

Přátele vidíte proti čemu my zde na webu bojujeme? Proč potřebujeme i Vaší pomoc?

 
Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

Klíčová slova: Česká republika  | islamizace  | islám  | terorismus
3352 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Podpořili byste výstavbu plotu proti imigrantům? Výstavba plotu proti imigrantům má v Polsku jednoznačnou podporu občanů. Podpořili byste takový plot i vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď