"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Úplná novinka na českém knižním trhu! Vědecká kritika transgenderu a LGBT

Autor: Redakce | Publikováno: 13.10.2020 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Kniha Odvrácená tvář transgenderu působivě popisuje škody, které na lidech napáchali takzvaní „genderoví odborníci“, kteří tlačí na lidi, aby podstoupili změnu pohlaví, ačkoli ji ve skutečnosti nepotřebují.Prožijte syrové emoce a „aha“ okamžiky třiceti lidí, kteří byli přesvědčeni, že změna pohlaví je jediné možné řešení jejich problémů, avšak později zjistili, že udělali chybu.Tato unikátní kniha je plná důležitých informací:• e-maily od 30 transgenderových lidí• nejnovější výzkumy a fakta• část věnovaná transgenderovým dospívajícíma dětem.
 
Autor této knihy je pronásledován aktivisty LGBT, kteří se snaží bránit v šíření jeho vědeckých poznatků. Chování LGBT aktivistů a ideologů je v tomto směru podobné k chování komunistických aktivistů z dob Sovětského svazu, kteří se snažili také popírat vědecké poznatky jenž byly v rozporu s jejich komunistickými představami a dogmaty. Například web Youtube cenzuruje videa autora této knihy a pod.
 
Ukázka z recenze Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc. (psychiatr a sexuolog):
„Knížka je zajímavou publikací, která se zabývá problematickými stránkami nezdařených procesů přeměny pohlaví. Autor je americkým psychologem, který do svých 42 let žil v mužské roli, oženil se a je otcem dvou dětí. Po čtyřicítce se rozhodl ke změně pohlaví a absolvoval chirurgické úpravy (odstranění zevního genitálu, implantace prsních gelových náhrad). Po osmi letech v ženské roli se rozhodl stát se opět mužem. Stalo se, žije v mužské roli, ve spokojeném druhém manželství. Zabývá se příběhy podobnými svému vlastnímu. Knížka je sborníkem celé řady mladých i starších transsexuálů, kteří prošli změnou pohlaví. Walt Heyer pátrá zejména po těch translidech, kteří jsou velmi nespokojeni se svou změnou pohlaví a tento proces prožívají jako nešťastný až katastrofálně. V knížce marně hledáme případy, které dopadly ke spokojenosti transpacientů. Svědčí to o výrazném vlivu negativních emocí na myšlení autora, které nejsou korigovány žádnými pozitivními odezvami.“
 
Ukázka z recenze PhDr. Ludmila Trapková (dětská klinická psycholožka, psychoterapeutka a rodinná terapeutka):
„I v České republice zažíváme prudký nárůst zájmu dospívajících, jejichž psychosexuální vývoj není ještě ani zdaleka ukončen, o chirurgické řešení genderové dysforie, jejíž vrozenost ještě žádný výzkum spolehlivě neprokázal. V Heyerově podání nevycházejí chirurgové dobře, ale co když oni často jen perfektně vykonávají svou práci? Co když je potíž v nesprávných indikacích, které nelze stanovit pouze důkladnými vyšetřeními fyzického těla a psychatricko-psychologickou diagnostikou? Je nutné zaměřit se na hlubinně-dynamický rozměr člověka v síti rodinných vztahů, kterému neporozumíme bez znalosti systémové teorie. Musíme rozvíjet dialog mezi odborníky všech oblastí, jichž se téma týká. Pravděpodobně jej lze pochopit právě jen v mezioborovém dialogu medicíny, psychologie, psychoterapie a rodinné terapie, sociálních věd a dalších pomáhajících profesí, ve kterých se bude dávat přednost kritickému myšlení opřenému o znalosti před jakýmikoli názory pouze ideologicky a mocensky prosazovanými. Na politické rovině pak hrozí, že se s odlišnými postoji bude zacházet jako s politicky nekorektními, a mohou být i kriminalizované, jak o tom svědčí i osobní zkušenost autora předkládané knihy.“
 
Název: Odvrácená tvář transgenderu
 
Autor: Walt Heyer
 
Počet stran: 160
 
ISBN: 978-80-7666-003-8
 
 Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

1676 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď