"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Východoevropské státy proti azylové politice EU

Autor: -bj- | Publikováno: 22.5.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Z iniciativy rakouské ministryně vnitra Fekterové se minulý týden v Bratislavě v rámci „Fora Salzburk“ sešli ministři vnitra východoevropských zemí, aby se sšikovali proti snahám EU zaplavit rovněž východounijní země nelegálními imigranty a azylanty. Evropská komise na podnět západních zemí, a zejména zemí jižní Evropy již dlouho zaměřuje na cíl, přesunout břemeno ilegální imigrace rovněž do východních zemí Evropského svazu. Nicméně v dnešní době již i ten nejposlednější a nejnaivnější východní ministr vnitra tuší, o jak ďábelský plán se jedná.

Ministryně Fekterová proto vyzvala své východní kolegy k semknutí se proti plánům Evropské komise změkčit tzv. Dablinské ujednání o tom, že za azylová a deportační procedura přináleží tomu státu EU, ve kterém je ilegál poprvé zjištěn. To totiž zatím umožňuje východním zemím posílat ilegály, odkud přišli.

Dále rakouská ministryně vyzvala k zabránění zneužívaní azylového systému ekonomickými imigranty, a omezení hrazení právní pomoci žadatelům o azyl hostitelskou zemí. Tyto myšlenky mají podporu i Německa, které rovněž apeluje na zavedení jednotného evropského azylového systému.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj

3006 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď