reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Wilders definitivně odsouzen za nenávist k přistěhovalcům - prý nemá co slibovat méně muslimů

Autor: Martin Gust | Publikováno: 15.9.2020 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

" Trochu mimo zajem zustal proces s Geertem Wildersem, ktery se po sesti letech dosoural k verdiktu odvolaciho soudu a dobre ilustruje soucasny stav "liberalni demokracie" a evropskeho pravniho státu. V roce 2014 se Wilders na mitinku účastníků zeptal, jestli chtějí v zemi vice nebo méně Marocanu a kdyz zacali volat "Méně, méně!", slibil ze to zaridi. (Na okraj problemu si pripomenme, ze vice nez 50 procent marockych muzu, zijicich v Nizozemi, ma zaznam v trestnim rejstriku a lide marockeho puvodu tvori pres deset procent veznu.)
 
Propuklo mravni rozhorceni, ktere nabylo zajimavych forem. Prokuratura ho zazalovala za sireni rasové nenavisti. Po zahajeni stihani dala policie zhotovit predtistene formulare, na kterych mohli i jazyka neznali ci negramotni zaskrtnout, jak presne se vyrokem citi dotceni. Organizovalo se svazeni dotcenych na policejni stanice, nektere z nich kvuli tomu prodlouzily pracovni dobu.
 
Ministr vlady hovoril se soudci, jedna soudkyne verejne vyjadrila svuj odpor k Wildersovi. Soud nepripustil svedky obhajoby, ktera jen chtela predvolat nektere z udajne poskozenych, aby sve poskozeni vysvetlili pri liceni. Zato nechal sahodlouze (tj. hodiny) mluvit aktivisty z různých organizaci, udajne poskozene zastupujici.
 
Nakonec Wilderse odsoudil a naparil mu pokutu.
Odvolaci soud celkem ocekavatelne zjistil, ze obvineni z sireni rasove nenavisti je technicky neudrzitelne. Nicmene alespon odsoudil Wilderse za sireni nenavisti ke skupine osob spojene rasovym pozadim a aby zoufalost sveho rozhodnuti podtrhl, neudelil mu zadny trest.
Cil je vic nez jasny - za kazdou cenu se pokusit vlepit protivnemu politikovi zaznam do rejstříku.
U Nejvyssiho soudu by to konecne melo splasknout, protoze tvrzeni, ze Marocan je totez, co rasa (kterou jedinou nizozemske pravo vyslovne chrani) je zjevny nesmysl.
Pametnikum gumove normalizacni justice to muze ledacos pripominat.
 
A zastanci liberalni demokracie by se možná mohli zamyslet, jestli si ji opravdu predstavuji na tenhle zpusob."
 
 
Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se

 

 

Klíčová slova: multikulturalismus  | imigrace  | přistěhovalectví  | Wilders


reklama
1014 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď