"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Redakce IDNES nepřímo obhajuje právo Turecka okupovat území Kypru

Autor: Ivan David | Publikováno: 18.7.2020 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

Vše se dá zrelativizovat. iDNES píše o turecké těžbě ropy a plynu ve "vodách, které Kypr považuje za své". A hned to vypadá, že asi považuje neprávem a že Turecko je klidně může také "považovat za své". Termín "výsostné vody" nebo "teritoriální vody" už se zřejmě do budoucna nebude používat, ani když půjde o vody u Kréty a dalších řeckých ostrovů.
 
Tomu se říká podvolení. Po přeměně chrámu Hagia Sophia v Istanbulu na mešitu zřejmě Turecko získalo právo na cokoli, co považuje za své....
Odstavec z textu na iDnes:
 
"Turečtí těžaři začnou v sobotu provádět vrty v oblasti přibližně 100 kilometrů jihozápadně od Kypru. Turecko tak pokračuje ve snaze těžit ropu a zemní plyn ve vodách, které KYPR POVAŽUJE ZA SVÉ. Proti turecké aktivitě ve Středomoří dlouhodobě protestuje také Řecko. Vyplývá to z dat v námořním informačním systému Navtex, o nichž informovala řecká média."
 
Turecko také dnes vydalo NAVTEX, který počítá s těžbou u Kréty, v souladu s memorandem, které uzavřelo Turecko s "oficiální" vládou Libye.
 
"Ankara včera vydala Navtex pro námořní cvičení do 20. července jižně od Kréty a konkrétně mezi Heraklionem a Rethymnonem, pod názvem „YAVUZ“, což znamená „dobyvatel“, což je také jméno jedné z jeho vrtných souprav."
 
Předpokládám, že NATO a EU stojí neochvějně za Tureckem... respektive EU odsouhlasí sankce, "které nesmí poškodit tureckou ekonomiku".
 
Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu!
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

 

Klíčová slova: Turecko  | Turci
1022 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Měla by se ČR vymezit vůči uprchlickému islámizmu? Francouzská vláda vyhlásila boj proti islamistickému separatizmu, Rakousko proti politickému islámu. Měla by se do této linie sšikovat i ČR?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď