reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Veřejnoprávní media ovládá skupina, která šíří propagandu proti většině obyvatel České republiky

Autor: Ivan David | Publikováno: 13.7.2020 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

Veřejnoprávní média nemají nárok na svobodu! A to proto, že musí být svázány přísným závazkem vyváženosti a objektivity. To je nesvoboda. Je to zcela přirozený požadavek, protože je financují všichni občané, a proto musí sloužit všem občanům. Občané od veřejnoprávních médií očekávají spolehlivé, tedy objektivní zpravodajství zahrnující všechny zprávy, které jsou pro občany důležité, aby se správně orientovali v domácí i mezinárodní situaci. Publicistika musí být vyvážená, musí proporcionálně zastupovat celé názorové spektrum. Žádný pracovník veřejnoprávních médií nemá nárok určovat, co je správný názor, potlačovat informace a manipulovat publicistiku.
 
Naopak ostatní média v demokracii musí zůstat svobodná, protože slouží těm, kteří je platí. Nesmějí předstírat objektivitu a musejí přiznávat zdroje příjmů. Není přijatelné jakékoli potlačování svobody vyjadřování s výjimkou případů, kdy je nepravdivou informací porušen zákon. Pravdivá informace zákon porušit nemůže snad s výjimkou oprávněně utajovaných skutečností. Od ostatních médií nelze spravedlivě žádat vyváženost publicistiky, i když je z hlediska veřejného zájmu žádoucí.
 
Na Parlamentních listech je citován redaktor Respektu Tomáš Brolík, který pro DVTV konstatoval, že v Polsku není veřejnoprávní televize na rozdíl od ČR nezávislá na státu, proto těsně před volbami jednostranně propaguje prezidentského kandidáta vládnoucí strany. V ČR sice je ČT nezávislá na státu, ale redaktoři zcela zřetelně straní určité politické linii. Nepokrytě projevují sympatie a poskytují neúměrný prostor politickým subjektům TOP09, Starostové a KDU-ČSL, kteří reprezentují asi 15% elektorátu. Příznivě se stavějí k ODS a Pirátům (asi 25%). Pracují tak proti většině občanů a jednají v rozporu s jejich očekáváním.
 
Pokud pracovníci veřejnoprávních médií nejsou schopni nebo ochotni naplnit požadavek na objektivitu a vyváženost, musejí být propuštěni a nahrazeni pracovníky, kteří se s požadavky vyrovnají. Nástroje na hodnocení práce veřejnoprávních médií existují, ale nejsou využívány.
 
Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu!
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

 

 reklama
1347 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď