"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Volby v Polsku ukáží, jestli bude mít převahu probruselská nebo proamerická strana

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 30.6.2020 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Se zájmem sleduji volby v Polsku. Jejich výsledek může poměrně zajímavě zamíchat vývojem nejenom v samotném Polsku, ale i v rámci V4 a dokonce v celém středoevropském regionu. Američané si "své" Polsko dobře hlídají. Jeho "asertivní" politika aktivního a samostatného jednání vůči vedení EU na straně jedné a protiruská rétorika na straně druhé jim plně vyhovuje. Stejně jako ochota Polska dobrovolně přijmout na svém území americké vojenské jednotky vybudovat za své peníze americké vojenské základny včetně základen s útočnými raketami, prezentovanými jako obranný štít proti Rusku. A také stále hlasitěji vyslovované přání přijmout na polské území rovněž americké jaderné pumy (z Turecka a Německa) a získat letouny pro jejich použití.
 
Je jisté, že tento vývoj by politické vedení ČR už vzhledem k nepříliš dobrým historickým zkušenostem s polskou rozpínavostí (zopakovanou nedávno v malém ve známém "sporu o kapli"), mělo sledovat s jistou mírou znepokojení a obezřetnosti. Spojenci buďme, ale svoje si chraňme.
 
Na druhou stranu konzervativní Poláci významným způsobem narušují snahy EU o "liberalizaci" středu a severovýchodu Evropy. Současný prezident Duda ve druhém kole bez problémů porazí liberálního levičáka Trzaskowského, který je typickým "mužem velkých měst", a tím otevře cestu reformám, jejichž cílem je zachovat Polsko jako relativně nezávislý, vojensky, ekonomicky a politicky samostatný subjekt.
 
Kdybych chtěl být ironický, napsal bych, že Duda "to má jisté" už jen proto, že mu český mainstream v čele s ČT už pěkně dlouho předpovídá prohru (viz Zeman, Babiš, Trump, …).
 
Pravdou však je, že stále více Poláků už má plné zuby poručníkování EU ve věcech jako "práva menšin", "práva LGBT" nebo "povinné solidarity vůči migrantům". Poláci jsou prostě svoji, přejí si v naprosté většině "svými" zůstat a Duda ve spojení z ultrakonzervativcem Kacziňskym toto chtění reprezentují dokonale.
 
Víkendové volby v Polsku dopadly pro liberály katastrofálně. Duda by si měl začít dávat dobrý pozor při přecházení silnice.
 

Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu!

 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

 

 

 

Klíčová slova: EU  | USA
784 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Proč americká vláda chrání saudskoarabskou rozvědku, když vyšetřovatele potvrdili její odpovědnost za 11 září?Ázerbájdžáncům proti arménským křesťanům nepomohly ani dodávky zbraní z Izraele a TureckaSyrský uprchlík a stoupenec teroristů opět vraždil v NěmeckuSchwarzenberg: "Řveme, jako by nám uprchlíci řezali krky!"Erdogan: Macron chce zastrašit muslimy!!

ePortal.cz

Koronavirus v přímém přenosuPokud diskreditace kohokoli, kdo bezvýhradně nesouhlasí s rozhodnutími Prymuly, Hamáčka či Babiše, měla být cílem celé policejní akce, pak se nelze vyhnout spekulacím o vyprovokování střetů policií

euPortal.cz

Závěť marxisty: Františkova nová encyklika. Bratrství více než Kristus? Hřích a trest zrušen. Modlitba, víra a svátosti? Do šrotu! Vivat Francouzská revoluce. Nejhorší papež historieSkandál v USA: Proč je zde ticho po pěšině? Biden je na záběrech zachycený s prostitutkami uprostřed sexuálních a drogových orgií

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Ekonom Kohout: Žádné životy nezachráníte. Odepíšeme několik let. Covid? Řekněte lidem pravduŠok. Ředitel ČT Dvořák lapal po dechu. Fridrichová se Šarapatkou ho obešli
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď