"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Skončeme s pokrytectvím o integraci Turků!

Autor: -bj- | Publikováno: 14.5.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Opíjet někoho rohlíkem nelze donekonečna. A nedaří se to ani německým politikům. S širokou veřejností toho začínají mít po krk s pokrytectvím kolem údajné integrace Turků i média. Tento týden vztyčil hlavu renomovaný Die Welt: „Je na čase, aby se Němci a Turci kolem integrace pustili konečně do poctivého dialogu,“ napsal.

Je zřejmým faktem, že Turci patří mezi nejhůře začleňovatelnou menšinu v německé společnosti. A to přitom mezi menšinu totálně nejpočetnější. Oproti ostatním národnostním menšinám Turci zaostávají ve vzdělání, necítí se v německé společnosti zcela doma a upínají se ve svých představách k často idylickému Turecku, které mnozí ve skutečnosti ani pořádně neznají.

Politici přitom po léta veřejnost chlácholili za státní peníze studiemi na objednávku, ve kterých stále meldovali ono úspěšné integrační klišé. S tím již musí být konec, vyzývá Die Welt. Je třeba na vyvstalé otázky hledat čestně odpověď. Vyříkat si věci narovinu je jistě daleko plodnější a důstojnější, uzavírá Die Welt.

zdroj

5114 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683