"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Česká republika nemá žádnou armádu! Jde zde jen o provize a tunelování miliard korun

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 5.5.2020 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

Dnes jsem na stránkách serveru ozbrojeneslozky.cz objevil fascinující článek o české armádě. Zřejmě napsaný s cílem ji zlepšit image. Na rovinu – něco tak absolutně pitomého jsem už dlouho nečetl. Autorka (při vší úctě k ženám) projevila tím, co zdánlivě „logicky a odvážně“ napsala, neskutečnou míru neznalosti problematiky armády a vojenství, prezentovanou navíc formou, srovnatelnou snad jen se stupidním vystoupením Grety Thunberg před Valným shromážděním OSN. Ačkoliv s mnoha názory vyjádřenými v článku principiálně souhlasím, rozhodně ne v kontextu představ o úkolech ozbrojených sil, které se snaží vnutit čtenářům. Konkrétně třeba představy, že "armádu máme na válčení".

Armádu máme přesně na to, co jí vymezuje zákon 219/1999 Sb. o ozbrojených silách. V něm se v § 9 Hlavy III jasně říká, že:

(1) Základním úkolem ozbrojených sil je připravovat se k obraně České republiky a bránit ji proti vnějšímu napadení.
(2) Ozbrojené síly plní též úkoly, které vyplývají z mezinárodních smluvních závazků České republiky o společné obraně proti napadení.

V § 14 jsou pak taxativně vyjmenovány další úkoly, k nimž může být využito armády v případě nutnosti chránit životy, zdraví a majetek občanů ČR. Občanů, kteří platí svému státu těžké peníze na to, aby tyto úkoly byla "jejich" armáda v případě potřeby schopná plnit. Neplatíme rozhodně na to, aby naši vojáci "bojovali za Prahu" u Kábulu nebo u Bamaka, a nebyli přitom ani schopni, ani ochotni pomoci vlastním lidem v případě celonárodní krize, o obraně území ČR nebo o schopnosti být skutečným spojencem v případě reálného válečného ohrožení evropských zemí NATO ani nemluvě.

Jen člověk s minimálním rozhledem, kterého ani nenapadlo si přečíst Severoatlantickou smlouvu, nebo se seznámit s principy, na nichž se budují skutečné armády, může napsat, že armáda je na válčení. Armáda je na obranu vlastní země a na to, aby v případě hrozby napadením jasně prezentovala odhodlání státu bojovat a způsobit útočníkovi takové ztráty, že si dvakrát rozmyslí cokoliv podnikat.

Mluvím samozřejmě o skutečných armádách, jako jsou turecká, řecká, ruská, polská nebo americká, skutečných států, jako jsou Turecko, Řecko, Rusko, Polsko nebo USA. Ne o nesoběstačném přívěsku cizích armád pseudostátečku bez vlastní zahraniční, obranné a bezpečnostní politiky, jako je AČR. Česká armáda prostě není skutečnou armádou, dokonce ani podle nejprimitivnějších definic ve Wikipedii. Říká se jí tak čistě ze setrvačnosti. Je bez záloh a se zastaralou výzbrojí, přestože od roku 1994 stačila „sežrat“ (se zápočtem inflace) už téměř 2 biliony korun.

Co jsme vlastně jako občané ČR za svoje peníze dostali? Zvýšila se nějak naše bezpečnost? Zlepšila se obranyschopnost naší země? Přiznejme si, že za ty peníze jsme "dostali" armádu, která nedokáže ubránit vůbec nic. Ještě tak možná jeden tábor v Afghánistánu, plus jeden francouzský uranový důl někde v Mali.

Předcházející politické reprezentace nám vytrvalou a neutuchající péčí "nadělily" miniarmádku, vyzbrojenou neudržovatelnou (a neudržovanou) směsicí třicet a více let "staré" sovětské výzbroje a nelogického mixu dvacet i více let "moderní" techniky západní provenience, nakupované ve stylu "ber kde ber, jen když budou provize". Což by byla akvizičně i logisticky naprosto nezvladatelná kombinace i pro ekonomicky daleko silnější státy, než je ČR.

Nebudu psát, že by mě zajímalo, kde ty vyhozené peníze jsou, protože to vím velmi dobře. Vím, kam a jak „tekly“, nebo „byly odkláněny“. Zřejmě na rozdíl od toho, čemu se říká „vojenské zpravodajství“, řízené bývalým detektivem od Pinkertonů, a jehož hlavním úkolem je podle všeho v první řadě zajištění nerušeného toku peněz „do správných kapes“ bez ohledu na situaci, v jaké se nachází ČR a její ekonomika. A to včetně špehování a organizování diskreditace lidí, kteří tomuto "bohulibému" procesu překážejí.

Vážím si Aleše Opaty a opravdu mu držím palce, ačkoliv ne se všemi jeho názory souhlasím. Je to rovný a férový chlap, který asi jako vůbec první „porevoluční“ NGŠ našel odvahu nazývat věci pravými jmény a snažit se něco skutečně změnit. Bojím se ale, že na tuhle hydru nemá. Zvlášť při té sestavě, která aktuálně řídí ministerstvo obrany.

Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu!
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

 

Klíčová slova: Česká republika  | vlastenectví
1844 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Po vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le PenováVyužíváte Spotify? Posíláte jim peníze? A víte, že tím podporujete války, diktatury a násilí?Česka vláda se potichu připravuje na cenzuru ve jménu boje proti desinformacímProč Západ tak touží po vyvolání dojmu o ruském útoku? Aby ospravedlnil vlastní útok na Rusko?Rozdíl mezi desinformací a realitou je pár měsíců, aneb jak nám tvrdili, že vakcinace nebude povinná

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Západ by nás s Ruskem klidně vyměnil, kdyby od něj něco potřeboval. Lekce reálpolitiiky od Lukáše VisingraAž pošlou policii na demonstranty... Šlachta zděšen. Očkování a kontroly
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď