"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Tuhle vědeckou knihu o islámu nenávidí čeští sluničkáří a její autor čelil na české univerzitě šikaně!

Autor: Ivana Kultová | Publikováno: 27.4.2020 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Publikace pedagoga Mgr. Davida Nekoly vznikla rozšířením jeho diplomové práce obhájené v roce 2016 na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Autor pravděpodobně není křesťan. přesto je seznámení s knihou pro Ježíšovy vyznavače i pro všechny, kteří chtějí získat realistický pohled nejen na islámský terorismus (a terorismus vůbec), nýbrž i na samotný islám a islamismus, nesmírně důležité. Zvláště by ji pak měli číst všichni, kteří v prostředí nekritické obhajoby islámu, kterou žel praktikují i mnozí lidé hlásící se zároveň ke Kristu, mohou snadno podlehnout zmatkům nebo iluzím. Proto se ze strany stoupenců tzv. korektní politiky již původní diplomová práce setkala se snahou ji zakázat.
 
 
   „Islám a terorismus“ je napsán velmi důkladně, pečlivě zvažuje protichůdné názory různých i uznávaných autorit a je doplněn bohatým poznámkovým aparátem i seznamem literatury (jde převážně o odborné publikace). Rozborem historie samotného pojmu terorismus i islámského učení a praxe v jeho různých aspektech během dějin i v současnosti dospívá autor k jednoznačnému a velmi fundovanému závěru, že terorismus nepředstavuje v islámu jakési extrémní vybočení, nýbrž že je jeho stálým, základním a nepominutelným prvkem, i když někdy z taktických důvodů zastíraným.. Píše to jako vážné varování, přitom však beze stopy nenávisti k osobám jako takovým či pomstychtivosti; jeho postoj se zde stýká s tím, co od samého počátku vědí křesťané -že Bůh nenávidí hřích (v daném případě islámskou ideologii a praxi), avšak hříšníka miluje a touží jej vysvobodit a zachránit.
 
     Vzhledem k tomu, že se autor při své pedagogické práci nadále vzdělává v otázkách spojených s islámem, lze očekávat, že po této jeho práci budou následovat další, v lecčems prohloubené publikace.
 
     Křesťanům, ale i těm, kteří jimi dosud nejsou, lze jako jistý protipól a zároveň doplněk doporučit modlitební ročenku „30 dní modliteb za svět islámu“ již řadu let vydávanou stejnojmenným mezinárodním evangelikálním hnutím a dostupnou i v češtině na internetu (některé ročníky vyšly i v tištěné podobě). Její pohled je více pohledem „zevnitř“ - ze situace samotných muslimů v různých zemích, čerpaným ze zkušeností jim sloužících křesťanů. Obě knihy spojuje důraz na dva nezbytné aspekty, s nimiž je třeba k otázce islámu přistupovat - kritický a obezřetný realismus, který pomůže odbourávat naivní a sebevražedný idealismus, a současně oproštění se od negativních emocí, záměrného urážení a zkratkovitého, démonizujícího uvažování, které zapomíná, že i muslimové jsou lidé jako my, ovšem vychovaní a svedení nelidskou ideologií. Úplně toto pochopit a sáhnout k vhodné aktivitě v jednotlivých případech styku s muslimy, někdy nuceně omezeného jen na možnost přímluvné modlitby za ně či na podporu těch, kteří jim slouží v přímém styku, může ovšem pouze ten, kdo sám poznal Pána Ježíše Krista jako Spasitele, který se stejnou láskou zemřel za muslimy i nemuslimy. Ovšem pro moudrou reakci na současnou evropskou a světovou tendenci, v níž zřejmě převažuje ona sebevražedná „korektní“ politika s růžovými brýlemi, je i pro křesťana velice potřebné a správné vyzbrojit se též detailními sekulárními znalostmi, jaké přináší Nekolova kniha a publikace obdobného zaměření a úrovně.
 
David Nekola: Islám a terorismus. Vyd. Lukáš Lhoťan v Pstruží, první (brož.), 268 stran. Recenze Ivana Kultová.
 
 
Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu!
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

 

 
 
 

Klíčová slova: politická korektnost  | islám  | terorismus  | pronásledování
2456 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Šéf německé energetické společnosti to řekl jasně: "Směřujeme k energetickému kolapsu"!Babiš lže a ODSák jen neříká pravdu? Aneb jak media informují o lhaní politika z ODSJaké jsou to ty demokratičtější formy výroby a distribuce? Aneb blbec v deníku PRAVOOchrana před koronavirem nikoho nezajímá už dva roky! Urgujové a převrat v Bělorusku jsou důležitějšíPolští pohraničníci odrazili útok 100 imigrantů

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůJ. R. R. Tolkien – zamilovaný do Najsvätejšej Sviatosti a Panny Márie

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

„Omlouvám se, vycházím z deníku, který je v holdingu Agrofert.“ Fiala zarazil Moravce a ten ihned couvlMarkéta Šichtařová si s příchodem premiéra Fialy ťuká na čelo. Takhle chce „řídit“ epidemii?
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď