"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Věděli jste, že muslimové terorizovali a vraždili na hranicích Moravy a Slovenska?

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 21.4.2020 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Znáte historií tohoto území, která se dnes v českých školách neučí? Přečtěte si tento krátký výtah z této historie: Již před staletími měli naši předkové zkušenosti s muslimy, a to ve většině případů negativní. Už od 16. století totiž muslimové pod vlajkou Osmanské říše podnikali nájezdy na Moravu a Slovensko a přitom plenili vesnice, znásilňovali ženy a odváděli do otroctví obyvatele naší země.
 
Byť naši předkové hovořili o nájezdnících jako o Turcích, jednalo se o kolektivní označení nájezdníků ne podle etnicity, ale podle vládnoucí vrstvy Osmanů (tj. Turků). Muslimští nájezdníci byli různého etnického původu a mnohdy se k nim přidávali i jejich křesťanští spojenci – v případě Moravy a Slovenska šlo hlavně o protestantskou šlechtu z Uher (Maďarska). Po tragické porážce českého a uherského krále Ludvíka Jagellonského v bitvě u Mohuče roku 1526 se začala hlavně Morava připravovat na válku s muslimy. Muslimové tehdy plenili slovenské vesnice několik kilometrů od dnešního moravského města Strážnice a Moravané očekávali jejich vpád i na Moravu.
 
K tomu opravdu došlo v roce 1528, kdy muslimové zahájili nový postup; roku 1529 oblehla osmanská armáda Vídeň. Moravané tehdy vyslali Vídni na pomoc vojenský oddíl tvořený zhruba dvaceti tisíci moravskými pěšáky a přibližně šestnácti sty jezdci, kteří ovšem nakonec do bojů nezasáhli, neboť osmanský vládce Sulejman I. po třiadvaceti dnech obléhání Vídně ukončil a muslimové se stáhli.
 
Roku 1568 došlo k novému uzavření míru s muslimy, ale ukončení války neznamenalo mír na hranici s Osmanskou říší. Muslimové pravidelně pořádali malé nájezdy do slovenských vesnic, kde loupili a znásilňovali a odkud odvlékali do otroctví jejich obyvatele. Desetiletí války s muslimy si ovšem vybrala svou daň i na zhoršení ekonomické, finanční a populační situace v celé habsburské říši včetně Moravy, Slezska a Čech. Lidé byli vyčerpaní a byly zavedeny různé daně s cílem získat další finance na pokračování obrany před muslimskými nájezdy.
 
V roce 1663 muslimové zasadili Moravanům vážnou ránu. Desítky tisíc mužů a žen v produktivním věku odvlekli do otroctví a další tisíce povraždili. Byly vypáleny a zničeny až stovky vesnic a měst. Například v obci Lačnov vypálili muslimové půl vesnice a třiadevadesát osob zabili nebo odvlekli do otroctví. Dokonce mezi obyvateli Lačnova dosud koluje legenda hovořící o chlapci, který se před muslimskými nájezdníky utíkal schovat na tzv. Horní skály. Mezi skalními stěnami proběhl až na vrchol a skála se zničehonic zavřela. Muslimové se vyděsili a ujeli.
 
 
O autorovi
 
Lukáš Lhoťan (1980) je nezávislý novinář, bývalý muslim a autor knih Ježíš Kristus a islám, Eurabia a Arménský holocaust. Je absolventem dvou středních škol a v současné době studuje katolickou teologii. Jeho komentáře vycházejí v českých mediích (Konzervativní listy, Parlamentní listy, Reflex apod.) a jsou překládány i do cizích jazyků (angličtina, polština, ruština aj.) Od roku 1998 do roku 2010 byl spolupracovníkem předsedy českých muslimů Muneeba Hassana Alrawiho. Je absolventem poutě do Mekky a vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth.
 
Podílel se na projektu odhalování islámských extremistů v německé spolkové zemi Bavorsko (projekt byl ve spolupráci s bavorskou zemskou kontrarozvědkou Bayerisches Landesamt für Verfassungsschutz). Rovněž absolvoval studijní pobyt v USA The International Visitor Leadership Program (2010). Do svého veřejného zřeknutí se islámu v roce 2012 patřil k mediálně nejznámějším muslimům v České republice a také k propagátorům reformního islámu.
 
 
Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu!
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

 

Klíčová slova: Česká republika  | islamizace  | Turecko  | Turci  | terorismus  | válka
1680 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď