"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Pomsty muslimů se nebojím, říká Miloš Zeman

Autor: Jiří Bob Asher | Publikováno: 8.5.2010 | Rubrika: Rozhovory
Ilustrace

Exkluzívní rozhovor s předsedou Strany práv občanů k trestnímu oznámení brněnských muslimů ze sdružení Libertas Independent Agency.

Místopředseda sdružení Lukáš Lhoťan tento krok zdůvodnil tvrzením, že výroky Miloše Zemana pro Prvnizpravy.cz v článku „ODS a zemanovci varují před islámem v Evropě“ zveřejněném 27. dubna, splňují charakteristiku trestného činu podněcováni nenávisti vůči skupině obyvatel, šíření poplašné zprávy a hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení.

Expremiér Miloš Zeman poskytl k této věci pro Prvnizpravy.cz exkluzívní rozhovor.

Pane předsedo, nepřipadá vám absurdní obvinění ze strany muslimů z trestného činu podněcováni nenávisti vůči skupině obyvatel, když právě radikální islámští duchovní vyzývají k džihádu a k vraždění tzv. nevěřících ?

Jsem Ariec, nejsem Žid a pokud mám sympatie k Židům tak proto, že je považuji za inteligentní národ. Přečetl jsem si statut radikálního hnutí Hamas v němž je i věta: zabij každého Žida, kterého uvidíš. Pobouřila mě stejně tak, jako by mě pobouřila věta: zabij každého Araba, kterého uvidíš. A je pro mě důkazem, že islámský fundamentalismus je ideologií nenávisti. Proti této ideologii je třeba bojovat. Už dříve jsem zdůrazňoval, že s teroristy se nevyjednává. S teroristy se bojuje.

Mohl byste se vyjádřit k poslednímu pokusu o teroristický útok v New Yorku, ke kterému se přiznal americký muslim původem z Pakistánu, a který byl zadržen v letadle, kterých se pokusil uprchnout do Dubaje...

Kdysi jsem na jedné mezinárodní konferenci řekl: netvrdím, že každý muslim je terorista. Pouze tvrdím, že každý terorista muslim.

Na čem založíte svoji obhajobu před soudem?

Myslím, že policie, pokud je rozumná, tento nesmyslný návrh trestního oznámení sama odloží. Bude-li si to ale soud přát, budu citovat nikoliv stovky, ale tisíce světových politiků, kteří říkají totéž.

Celá řada evropských států rozjela přijalo zákony a vyhlášky, proti nošení burek na veřejnosti, které muslimským ženám zahalují celou postavu včetně obličeje. Měla by být podobná norma přijata i v ČR?

Zatím to není nutné, protože u nás nikdo burky nenosí. Nicméně bych chtěl připomenou slavný výrok, že burka je pohyblivé vězení. Vězení islámské ženy.

Nebojíte se nyní útoků muslimů na svou osobu?

Každý politik riskuje. A já jsem vyjádřil svoji nechuť nejen vůči muslimským fundamentalistům, ale i vůči skinheadům, vůči tunelářům a vůči fotbalovým fanouškům. Obávám se, že mých nepřátel je už tolik, že bych nerozlišil kdo je muslim a kdo je tunelář. Ale koneckonců kombinace muslimský tunelář je docela zajímavá...
 

www.prvnizpravy.cz

 

7301 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď