"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

„Kdo nešije, není Čech či Češka“ - krize obnovuje české vlastenectví!

Autor: Jaroslav Štefec | Publikováno: 22.3.2020 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Šijeme roušky. Celý národ jako jeden muž, vlastně ne, jako jedna žena, ve stylu „kdo nešije, není Češka“. Nebo Vietnamka, protože naši vietnamští spoluobčané se v mnoha ohledech projevují občansky daleko vyzráleji, než mnozí Češi. Tohle vzepětí národní solidarity, kdy se každý, kdo umí a může, snaží pomoci zvládnout složitou situaci, v níž jsme se díky amatérské politice bez výjimky všech předcházejících českých vlád ocitli, je až neuvěřitelné. Všem, kteří se na něm podílejí, patří neskonalý dík nás ostatních, kteří to buď neumíme, nemáme doma šicí stroj, případně na to prostě nemáme oči, materiál, nebo trpělivost.
 
Snad ani nemá smysl v této souvislosti zmiňovat hlupáky, kteří jako posedlí bez ohledu na realitu pokračují ve vysekávání děr do boků společné lodi a umanutě sabotují snahu vlády vyrovnat se se současnou a hlavně budoucí situací naší malé zemičky uprostřed Evropy. Kalousek, Hřib, Pavel, Fiala, Janda, … Ani tváří v tvář nadcházející katastrofě celoevropských rozměrů, při níž se neobejdeme bez pomoci od kohokoliv, kdo nám ji bude ochoten poskytnout, se nedokážou zbavit ideologických klišé, v nichž se rochnili celý svůj dosavadní život a táhnout aspoň chvíli za jeden provaz s námi ostatními. Nemá cenu ani psát, že jim to v příštích volbách lidé spočítají, protože není vůbec jisté, jestli a kdy vůbec budou.
 
Nejsem katastrofista. Přesto mě vývoj situace v ČR v kontextu s vývojem (nejen) ve zbytku EU začíná „lehce“ znepokojovat. Říká se, že pesimista je dobře informovaný optimista. Někdy ale stačí jen sledovat cvrkot a pozorně si všímat dění kolem nás. Například toho, co se tiskne v některých českých tiskárnách, vymizení informací o situaci na turecko-řeckých hranicích, ticha kolem ve spěchu připravovaného summitu států Rady bezpečnosti OSN, nulové informace o stávající situaci ve Francii atd., atd. Je toho hodně, co pod náporem koronavirové informační smršti z mediálního prostoru zcela zmizelo nebo se stalo (zdánlivě) okrajovou záležitostí.
 
A co vy? Považujete se spíše za optimisty, nebo za pesimisty? Současné problémy s pandemií nemoci se záhadným názvem Covid-19, způsobené virem (nikoliv virusem, jak jsem se dočetl z per několika českých novinářských veleduchů) s pro laiky neméně záhadným označením SARS-cov-2019 vám s tímto problémem mohou pomoci. Zkuste si, čistě teoreticky, odpovědět pár jednoduchých otázek:
 
Domníváte se, že jsme schopni (tedy my všichni – vláda, váš zaměstnavatel, vaše rodina i vy samotní) zvládnout stávající pandemii bez ztráty stylu života, ztráty zdraví a dosavadních „jistot“?
 
Domníváte se, že přicházející finančně-ekonomická krize bude podobná té v roce 2008 a většiny z nás se tedy nijak bezprostředně nedotkne?
 
Domníváte se, že zahraniční firmy, které do ČR v dobách ekonomického boomu navezly desítky a desítky tisíc zahraničních dělníků, pro které nebudou mít ani teď, ani v horizontu několika příštích let práci, zajistí „nějak“ jejich návrat do rodných zemí?
 
Domníváte se, že regály obchodů zůstanou plné, i když je naše země potravinově soběstačná ze 30 % a zbytek dováží ze zahraničí, a že se vlády okolních zemí nebudou chovat k nedostatkovým potravinám jinak, než se zachovala německá vláda vůči fatálně chybějícím zdravotnickým pomůckám, které jsme zaplatili a které k nám putovaly přes německé přístavy?
 
Pokud jste na většinu otázek odpověděli kladně, blahopřeji – právě jste byli korunování králem … dejme tomu nenapravitelných optimistů.
 

Více k tématu:

Itálie zavádí cenzuru, aby se nešířily informace o průběhu epidemie koronaviru a počtech mrtvých?

Další případ manipulací a lží webu Manipulatoři.cz Tady již konči sranda. Manipulatoři.cz ohrozili životy mnoha lidí

Web Manipulatoři.cz zahájil lživou kampaň na obranu německé krádeže zdravotnického materiálu okolních zemí

 
Prosím podpořte nás v boji proti cenzůře EU!!
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) u našeho spolupracovníka a šiřte je mezi přátelí:

 

Klíčová slova: Česká republika  | vlastenectví
853 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Video: Kořeny rusofobie v USAImigranti ve Francii ubili řidiče MHD(Multi)kulturní vložka: Azylant v Německu znásilnil 83-letouOslavný projev europoslankyně hnutí ANO Charanzové na adresu nové německé vůdkyně EU říšeDnešní Západ je jako kdysi SSSR. Věda se musí podřídit ideologickým dogmatům a falšuje se

ePortal.cz

Turečtí Šedí vlci ve vídeňských ulicíchSluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

euPortal.cz

Nenávist, lži a manipulativní desinformace.Tak se mainstremoví aktivisté snaží zničit alternativní zpravodajské webyPápež František vyzýva Katolíkov, aby neinvestovali do firiem, ktoré podporujú potraty

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Koněvobijci a churchillobijci vyvolávají dojem fašistů. Na které straně stály za okupace a protektorátu rodiny pana Hřiba, Koláře a Novotného?Evropská komise vypracovala další dokument, jenž počítá s rozmísťováním migrantů do členských zemí, které bude možno provádět i bez jejich souhlasu. Solidaritu si v EU prostě rozvracet nedáme

ParlamentniListy.cz

Nevylučuji, nepotvrzuji. Miroslava Němcová ještě neví, zda chce nahradit ZemanaNohavica že je zm*d? Xaver se nadechl a jel. Čím větší nula... Polod*mentní idi*t, nikdo, expolitik z Brna
Články autora
Průzkum
Má být na hranicích proti imigrantům použita síla? Premiér Orbán prohlásil, že pokud Turecko pustí na Evropu imigranty, Maďarsko bude bránit své hranice s použitím síly. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď