reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Organizace řízená vedením EU poskytla svou loď, aby pomohla migrantům prorazit řeckou blokádu námořní hranice s Tureckem

Autor: Ivan David | Publikováno: 8.3.2020 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Jak si EU představuje ochranu vnější hranice EU, předvedl na moři mezi Tureckem a řeckými ostrovy dánský kapitán lodě Agentury EU pro kontrolu hranic (FRONTEX) Jens Møller. Podle rozkazu z velícího štábu operace Poseidon měla dánská loď plující pod vlajkou EU vytlačit od námořní hranice Řecka člun s migranty, kteří se ilegálně pokoušeli vplout do uzavřených řeckých teritoriálních vod a nezákonně přistát na ostrově Kos. Loď FRONTEXu místo toho migranty nabrala na palubu a odvezla je do přístavu na řeckém ostrově Kos.
 
Ilustrační fotografie lodě Frontexu
 
Operace Poseidon je společná akce řecké pohraniční stráže, vojenského námořnictva a agentury FRONTEX. Podle mandátu schváleného Radou ministrů vnitra EU mají lodě FRONTEXu hlídkovat v Egejském moři a střežit námořní hranici mezi Řeckem a Tureckem, která je vnější hranicí EU. Akci velí společný štáb v jehož čele jsou řečtí důstojníci. Řecko před týdnem vydalo zákaz plavby civilních lodí v pobřežních vodách svých ostrovů, které jsou v dojezdové vzdálenosti malých motorových člunů s migranty. Lodě FRONTEXu mají řeckým lodím pomáhat udržovat blokádu uzavřené oblasti.
 
Dánský kapitán by měl být za nesplnění rozkazu v operační zóně okamžitě suspendován a postaven před válečný soud. Místo toho byl dánskou sociálně demokratickou ministryní obrany Trine Bramsenovou pochválen. „Rozkaz k vytlačení migrantů byl protiprávní a voják má právo odmítnout splnění nezákonného rozkazu.“, řekla k incidentu Bramsenová webu bruselského magazínu Politico.
 
Podle mezinárodního práva je každá loď povinna vzít na palubu trosečníky. Migranti při příjezdu lodi FRONTEXu do člunu záměrně udělali díru, aby se mohli prohlásit za trosečníky. Podle Úmluvy OSN o mořském právu je každá loď povinna trosečníky na moři nalodit a dovézt do nejbližšího přístavu. Podle řeckého velení operace Poseidon kapitán dánské lodi pod vlajkou EU pochybil v tom, že migranty odvezl do řeckého přístavu. Turecký přístav Akyarlar byl v okamžiku vypuknutí incidentu k lodím blíže než řecký přístav Kos na stejnojmenném ostrově.
 
Námořní hranice mezi Řeckem a Tureckem vede u ostrova Kos v polovině vzdálenosti mezi pobřežími, která je 5 km. Podle námořního práva tvoří pobřežní vody státu pásmo o šířce 12 námořních mil (asi 22 km).
 
Řecká pobřežní stráž si na postup kapitána Møllera oficiálně stěžovala a požádalo jeho odvelení zpět do Dánska. Dodat k tomu lze pouze tolik, že kdo má takové spojence, ten už nepotřebuje další nepřátele. Naprosto nechápu, k čemu by mělo být zvýšení počtu zaměstnanců FRONTEXu o dalších 10 tisíc osob, jak navrhuje Evropská komise. EU je nazývá pohraničníky, i když ve skutečnosti jde o úředníky, kteří přijímají žádosti o azyl migrantů, jimž se podaří proniknout do EU.
 
Autor je europoslancem za SPD, převzato z jeho facebook profilu.
 
Prosím podpořte nás v boji za svobodu proti islamizaci!!
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) u našeho spolupracovníka a šiřte je mezi přátelí:

 

 
 
 

Klíčová slova: EU  | imigrace  | přistěhovalectví  | Řecko


reklama
1232 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Převážně muslimští imigranti ve Francií mohou být v klidu, ministr zakázal udělat cokoliv, co by jenaštvaloKorona-krize: Ministr připustil ... ZNÁRODŇOVÁNÍ !!!Islamistická armáda NATO útočí na syrské křesťany bránicí své domovy ...V Aušpurku dnes po ránu posekal imigrant zas pár lidí mačetouKde je tu nemocnice? kašlou imigranti na kolemjdoucí pro zábavu

ePortal.cz

O blbostech se jim to vyjednává a předvádí důležitost, natřásá se unijní peří, markýruje se horečná činnost. Ale když jde do tuhého, najednou objevíme jedinou věc, která fakt funguje: národní stát...Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

euPortal.cz

Pandemie, bezdomovci, nelegální (či EU podivně legalizovaní) imigrantiKde je Člověk v tísni, když Evropu straší a v Evropě zabíjí koronavirus?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

ČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...Pomoc Ruska a nepomoc NATO a EU Itálii...

ParlamentniListy.cz

Oni si v ČT myslí, že senioři jsou dementi? ptá se expert. Na toto se máte dívat„Já se chlubil?“ Klaus udeřil na Šídla. Došlo i na Švejnara, ten prý stále nechápe
Články autora
Průzkum
Je právo k vlasti založeno spíše vlastenectvím nebo praktikováním islámu? V multikulturních zemích Evropy nyní vyvstává spor: Je přednostnějším právem k určitému území vlastenectví a národní příslušnost nebo to, že je tam rozšířen a praktikován islám (dar-al-islám)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď