"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Organizátorka „Kozotřesení“ dostává dopisy od íránských žen

Autor: Odjinud | Publikováno: 5.5.2010 | Rubrika: Blízký východ
Ilustrace

Iránský duchovní hrozí nezahaleným ženám, že způsobují zemětřesení a další přírodní katastrofy. Američanka, která na protest založila skupinu „Kozotřesení“, nyní dostává velké množství dopisů od íránských žen.

Jennifer Mc Creight založila na Facebooku skupinu „Boobquake“ neboli Kozotřesení a vyzývá členky, aby v určené dny vyšly spoře oděné a ukázaly tak své vnady. Cílem je dokázat nesmyslnost zpátečnických kázání islámského duchovního (Mulláha), útočícího na ženy.

Mulláhové – islámští duchovní, vyškolení v islámském právu šaría jsou nejvyšší autoritou nejen ve své mešitě, ale prakticky vládnou v Íránu, kde před 31 lety došlo k nastolení islámské republiky s islámským právem šaría.

Jennifer dostává kopy dopisů od íránských žen a některé z nich zveřejnila na serveru Blag Hag.
Z dopisů vybíráme:

====================================================

Drahá Jennifer,

píšeme Vám , abychom Vám pogratulovaly. Doufám, že to umlčí feministky, které v duchu rasistického konceptu kulturního relativismu tvrdí, že ženy v islámských zemích si samy vybraly způsob života, do kterého jsou nuceny. Ženy ale naprosto jasně chtějí žít své životy způsobem hodným 21. století, ne pod nátlakem náboženských pravidel. To je důvod, proč dostáváte tolik podpůrných dopisů z Íránu.

Postoje duchovního Hojatoleslama Kazem Sedighi nejsou projevem šílence, ale projevem státu, právního a vzdělávacího systému. Podle islámského práva šaría má například ženino svědectví poloviční hodnotu než svědectví muže. Ženy jsou stále kamenovány k smrti za nemanželský sex (islámský zákon šaría dokonce specifikuje velikost kamenů, které se mají použít). Ženám a dívkám je odpíráno studovat některé obory a nemají právo cestovat bez svolení mužského člena rodiny. Podobně jako rasistický apertheid v Jižní Africe, sexuální apartheid požaduje, aby ženy chodily zahalené, v autobuse seděly vzadu a do budov chodily oddělenými vchody. Navzdory 31 rokům islámského režimu to ženy vytrvale odmítají.

To co děláte, je čin opravdové lidské solidarity s utlačovanými ženami, který pomáhá mobilizovat odpor proti útlaku žen a dodává odvahu ženám, které bojují za svobodu v Íránu.

====================================================

Drahá Jennifer,

Vy, Já a miliony lidí jsme se od srdce zasmáli Mulláhovi a jeho výrokům o zemětřesení. Mulláhům se smějeme už tři desetiletí. Nicméně si představte, že takové zrůdy u nás rozhodují o osudech lidí. Dnes, více než kdykoliv jindy, jsou nenáviděni pro svou nevýslovnou krutost. Kdo by si to jen představil, že té debilní Mulláhově poznámce o zemětřesení se dostane taková pozornost médií. Vaše kreativita a iniciativa dala vzniknout skutečně dlobálnímu hnutí za svobodu žen v Íránu a toho si velice ceníme.

Smějeme se společně, ale ten smích má hořký nádech. Všechny ty lidské tragédie za 31 let úřadování islámu v Íránu vypadají jako nějaký šílený film. 31 let jsme se vysmívali těmto Mulláhům, zatímco jsme si mohli vyplakat srdce. Pamatuju si své přátele, desítky z tisíců lidí, kteří byli popraveni. Můj mladý přítel, který byl oběšen, a mé malé děťátko, které se mi narodilo ve vězení a v nehygienickém prostředí přežilo jen jeden měsíc.

Známe islámské duchovní i jejich nesmysly, které hlásají. Známe ale také jejich krutost, masové hroby, vězení a mučení. Islámští duchovní jsou sérioví vrazi, reprezentující Boha na zemi a bojující proti jeho nepřátelům. Mulláhové pro nás znamenají ženy bez jakýchkoliv práv, povinné zahalování a náboženskou policii.

Důvod, proč Vám píši je, abych Vám vyjádřila chválu Vašemu tvrdému výsměchu Mulláhům v Íránu a náboženskému extremismu obecně. Ženy a všichni lidé v Íránu potřebují na celém světě přátele, jako jste Vy, abychom se osvobodili z pekla, ve kterém v Íránu vězíme.

www.mediaoislamu.cz

 

5663 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Francie: Islámo-fašizmus ven !Karikatura: Muslimská nenávist Erdogana = vraždění FrancouzůVideo: Turci ve Francii uspořádali pogrom na ArményV Saúdské Arábii napaden francouzský konzulátIslámista podřezal a pobodal věřící v katedrále v Nice!

ePortal.cz

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z poslední doby. Nové sankce na Rusko, Brexit a ochrana hranic v době koronavirové pandemieMotivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobecká

euPortal.cz

Hlava uříznutá muslimem v kostele, ale motiv je prý stále neznámý...Turci a Azeři dobývají Šuši - Arménům v Arcachu hrozí vyvraždění

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...Naše rodina si ho vybrala, aby komentoval rozloučení s Karlem Gottem a on... Hodně silná facka Železnému z ČT
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď