"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Rovněž Rakousko spouští protiislamizační debatu o burkách

Autor: -bj- | Publikováno: 30.4.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Masy muslimských imigrantů v Evropě, kteří již otevřeně odmítají integraci a naopak požadují islamizaci života hostitelských společností, jsou dnes všude v západní Evropě hořkou a nechtěnou realitou. Protiislamizační obranné nálady původního evropského obyvatelstva již dosáhly zákonodárné úrovně a vládní kabinety koncipují regulativní či spíše restriktivní balíčky opatření.

Tak jako se burka – muslimský ženský celozávoj – stal korouhví a symbolem postupujícího islámu ve všedním každodenním životě západních měst, stal se rovněž terčem protislamizačních zákonodárných iniciativ. A to přesto, že v celozávoji chodí jen zlomek západoevropských muslimek. Jiným oponovaným symbolem islámské ingrese jsou stovky nových mešit a minaretů po západní celé Evropě.

Tento měsíc spustil debatu o burkách a potažmo postupující islamizaci země i rakouský vládní kabinet. Spolkový kancléř Fayman se v reakci na návrh zákazu burek ministryně pro rodinu Marekové vyslovil, že je pro něj dobře myslitelný. Stejně tak vicekancléř Pröll podpořil návrh ministryně pro postavení žen Heinisch-Hosekové uspořádat o burkách a islamizaci celonárodní debatu po vzoru Francie.

Ta má za to, že islámský celozávoj ženy ponižuje a diskriminuje. Naproti tomu šéfka Zelených Glawischnigová má návrh za populistický, neboť diskriminaci ženy nelze posuzovat podle jejího oblékání. Nicméně téma zákazu burek a islamizace má své proponenty, a přijde na přetřes zřejmě již na příštím zasedání Národní rady. Jednoznačně jsou pro zákaz burek rakouští Svobodní, podle kterých se jedná o symbol politického islámu, a musí být z veřejných míst vymístěn.

zdroj, zdroj, zdroj

3560 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď