"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Mešita Milli Görüs v Thurgau

Autor: -bik- | Publikováno: 28.4.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Islámská centrální rada (IZRS) není jediná radikální islámská organizace, která operuje ve Švýcarsku. Dle listu "Sonntag" vede též spolek Milli Görüs jednu mešitu v Bürgen, kanton Thurgau.Bavorský úřad pro ochranu ústavy ji zařazuje mezi "extremistické".

"Navenek se jeví přátelsky a tolerantně, ve skutečnosti však sleduje cíle paralelní společnosti řízené právem šaria." Sporná IZRS nyní zveřejnila seznam jejích členů: 40 % z celkových 960 jsou ženy, 60 % mají švýcarský pas, 10 % jsou švýcarští konvertité. Mezi členy jsou lékaři, vychovatelky malých dětí a učitelé. 80 % členů jsou mladší 35ti let.

Prezident IZRS Nicolas Blancho je, dle "SonntagsBlicku", již dlouhou dobu pod dohledem Spolkové kriminální policie. Důvod? V roce 2006 organizoval demonstraci proti Mohammedovým karikaturám. Té se též zůčastnila část švýcarské odnože Libyjsko-islámských bojovníků. Tito sympatizují otevřeně s Al Kaidou.

19.04.10, bik

3122 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď