"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Vyhostí Francie muslimské polygamisty?

Autor: -bj- | Publikováno: 27.4.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Jedním z kardinálních kulturních obohacení a výdobytků, které multikulturalismus v případě islámských obyčejů západní společnosti přináší, je víceženství. Nicméně ani zde se to neobejde bez kontroverzí a konfrotací se staletými západními hodnotami. Ve Francii tento týden opětovně vzplála diskuze o polygamii.

Poté, co sdělovacími prostředky proběhla zpráva, že policie udělila řidičce v burce pokutu 22 eur, uspořádala tato protestní tiskovou konferenci. To již nadzvedlo i ministra vnitra Hortefeuxe. Vytáhl na ní vnitru již dávno známý fakt, že je jednou ze čtyř žen muslimského přistěhovalce M. Habádže, a požádal ministra pro imigraci Bessona, aby přezkoumal možnost odnětí mu francouzského občanství pro polygamii. Habbádž má se svými čtyřmi ženami 12 dětí. Ženy žijí odděleně a přitom pobírají sociální dávky, což je podle francouzských předpisů neoprávněné. Úřad ministra pro imigraci nicméně naznačil, že odnětí občanství podléhá přísným regulím, a zřejmě je nebude lze dosíci.

Historie polygamie ve Francii se pojí k masové imigraci z islámských zemí, a v mezidobí byla či je víceméně tolerována. Ve světě existuje totiž na 50 zemí, kde je polygamie legitimní. Přistěhovalcům z těchto zemí bylo víceženství tolerováno, byť ne na oficiální bázi. V praxi to totiž vypadá tak, že tito imigranti mají jednu manželku podle francouzského rodinného práva, a až tři další podle islámského práva.

V českých zemích brojil proti víceženství již sv. Vojtěch, a v průběhu staletí byla postupnou christianizací vytěsněna.

zdroj, zdroj, zdroj

5284 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď