"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Kadeřnice se obává útoku kyselinou

Autor: Odjinud | Publikováno: 27.4.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

TORONTO: Kanadská muslimka se bojí odvety ex-manžela, který vyhrožuje, že jí polije obličej kyselinou za to, že od něj utekla a pracuje jako holička v kadeřnictví, které navštěvují i muži. Poškodila prý tak rodinnou čest.

Zprávu přineslo páteční vydání deníku Toronto Sun. Muslimka Roohi Tabassum, 45 let, z kanadského Bramptonu říká: „Ženám v Pákistánu a jiných islámských zemích chrstají žíravou kyselinu do obličeje za údajené poškození rodinné cti.“ Minulý měsíc byly v Pákistánu dva incidenty, kdy ženám neznámý útočník rozleptal obliček kyselinou.

„Z domu nikdy nevycházím a nikam nechodím, protože se velice bojím,“ říká. „Někdy jsou ženy také zmrzačeny, upáleny nebo mučeny.“ Tabassina rodina v Pákistánu, ze kterého uprchla, nadále dostává výhrůžky od jejího ex-manžela Faisala Javeda, který vyhrožuje, že ji zabije.

„Je rozhodnutý mě zabít nebo zmrzačit.“ Tabassum přicestovala do Kanady v roce 2001 a neúspěšně žádala o status uprchlíka. Hrozí jí deportace do USA a odtud do Pákistánu, proti které se odvolala před Imigrační a utečeneckou komisí. Její právník Max Berger řekl, že podle Amerického statistického úřadu bylo jen za rok 2007 v Pákistánu zavražděno celkem 1200 až 1500 žen ve jménu rodinné cti.
„Říká pravdu. Vraždy ze cti jsou v Pákistánu běžný jev.“

Fatah Turek z kanadského muslimského kongresu pro Toronto Sun potvrdil, že útoky kyselinou se dějí a mohou být odplatou za zneuctění rodiny.

(Toronto Sun)

www.mediaoislamu.cz

 

4368 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď