"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Kadeřnice se obává útoku kyselinou

Autor: Odjinud | Publikováno: 27.4.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

TORONTO: Kanadská muslimka se bojí odvety ex-manžela, který vyhrožuje, že jí polije obličej kyselinou za to, že od něj utekla a pracuje jako holička v kadeřnictví, které navštěvují i muži. Poškodila prý tak rodinnou čest.

Zprávu přineslo páteční vydání deníku Toronto Sun. Muslimka Roohi Tabassum, 45 let, z kanadského Bramptonu říká: „Ženám v Pákistánu a jiných islámských zemích chrstají žíravou kyselinu do obličeje za údajené poškození rodinné cti.“ Minulý měsíc byly v Pákistánu dva incidenty, kdy ženám neznámý útočník rozleptal obliček kyselinou.

„Z domu nikdy nevycházím a nikam nechodím, protože se velice bojím,“ říká. „Někdy jsou ženy také zmrzačeny, upáleny nebo mučeny.“ Tabassina rodina v Pákistánu, ze kterého uprchla, nadále dostává výhrůžky od jejího ex-manžela Faisala Javeda, který vyhrožuje, že ji zabije.

„Je rozhodnutý mě zabít nebo zmrzačit.“ Tabassum přicestovala do Kanady v roce 2001 a neúspěšně žádala o status uprchlíka. Hrozí jí deportace do USA a odtud do Pákistánu, proti které se odvolala před Imigrační a utečeneckou komisí. Její právník Max Berger řekl, že podle Amerického statistického úřadu bylo jen za rok 2007 v Pákistánu zavražděno celkem 1200 až 1500 žen ve jménu rodinné cti.
„Říká pravdu. Vraždy ze cti jsou v Pákistánu běžný jev.“

Fatah Turek z kanadského muslimského kongresu pro Toronto Sun potvrdil, že útoky kyselinou se dějí a mohou být odplatou za zneuctění rodiny.

(Toronto Sun)

www.mediaoislamu.cz

 

4555 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď