"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Švédsko: Předvolební kampaň zobrazuje Mohameda jako pedofila

Autor: Odjinud | Publikováno: 25.4.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Malmö: Švédská muslimská asociace požaduje omluvu za volební plakáty zobrazující Mohameda jako pedofila. Plakáty jsou součástí kampaně anitiislamistické strany Skane Party. Přibližně dvacítka plakátů rozmístěných po Malmö ukazuje nahého 53letého Mohameda držícího za ruku devítiletou Aišu s panenkou.

Prezident švédské muslimské strany Mahmúd Aldebe označil politickou stranu za teroristickou sektu a požaduje, aby jí kvůli plakátu bylo znemožněno kandidovat v podzimních volbách. Policie obdržela na plakát nejméně jedno oznámení. Prošetřuje, zda se nejedná o projev nenávisti.

Carl P Herslow, předseda politické strany Skane Party uvedl: „K policejnému šetření není důvod. Napadáme islám, ne lidi, kteří ho vyznávají. Islám považujeme za velmi nebezpečné a psychosociální infekční onemocnění.“ Skane Party považuje plakáty za obranu svobody projevu a svobody tisku.

Skane Party nandidovala do voleb už v roce 2006. 1,8% hlasů je nestačilo a kandidace byla neúspěšná. Muslimové tvoří přibližně 25% obyvatel Malmö.

FOTOGRAFIE: plakáty si můžete prohlédnout v odkazu serveru BIVOUAC

www.mediaoislamu.cz

 

5742 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď