"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Muslimové šikanují spolužáky kvůli chlebu se salámem

Autor: Odjinud | Publikováno: 21.4.2010 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

SYDNEY - Jedenáctiletý letý chlapec na základní škole byl muslimskými spolužáky šikanován, protože si donesl do školy chleba se šunkovým salámem, který islám zakazuje. Není to ojedinělý případ.

„Jaktože jíš šunku, když je Ramadán“ zeptali se Andrewa. „Máma mi ten sendvič dnes nachystala.“ „Nejez to, jak můžeš jít prase, je to nechutné“

Andrew Grigoriou je jedenáctiletý žák veřejné základní školy v Sydney. Ve škole byl fyzicky napaden a šikanován skupinou muslimských spolužáků kvůli chlebu se salámem, který měl k svačině. Muslimům se nelíbilo, že jí salám z vepřového masa, které islám zakazuje. Incident se přihodil v listopadu loňského roku během islámského svátku Ramadán. Mladí muslimové Andrewa napadli, kopali ho a udeřili do oka.

Rodiče byli natolik znechuceni, že Andrewa i jeho sourozence odhlásili ze školy. Škola na incident reagovala a umístila ke vchodu tabuli „2 školní hodnoty: Respekt a odpovědnost“. Škola uvedla, že zintenzivní programy na kulturní uvědomění za účelem vzájemného pochopení napříč studenty během svátků jako je Ramadán nebo Vánoce.

Andrew ale není jediné dítě, které bylo muslimskými spolužáky napadeno. Také další rodiče pro Daily Telegraph uvedli, že jejich dvanáctiletý syn se bojí jíst salám ve škole, aby nebyl muslimy napaden. Od prvního dne je muslimskými spolužáky šikanován za to, že ke křesťan a že mívá na svačinu pálivý salám.

zdroj: Daily Telegraph

www.mediaoislamu.cz

 

 

7248 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď