"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Muslimové v britském zdravotnictví mají nyní výjimku z hygienických předpisů

Autor: Odjinud | Publikováno: 21.4.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Britské zdravotnické předpisy nyní zohlednily islámské právo šaría. Muslimský zdravotnický personál ve státních britských nemocničních zařízení už nyní nemusí dodržovat některá ze striktních hygienických pravidel, zavedených na ochranu proti šíření některých vysoce nebezpečných bakterií. Muslimským ženám výjimka povoluje zakrýt si paže až po zápěstí a zachovat si tak cudnost v souladu s náboženskými normami, ačkoli platné předpisy stanoví, že veškerý personál musí mít odkryté ruce od lokte dolů.

Orgány ministerstva zdravotnictví rovněž zmírnily předpisy v oblasti nošení klenotnických produktů, sikhským zaměstnankyním tak bude povoleno ponechat si na ruce své náramky, a to i při ošetřování pacientů, za podmínky, že je budou mít vyhrnuty po obvodu předloktí. Ke změně v předpisech došlo na popud stížností muslimských zaměstnankyň, že na základě předpisů zavedených v roce 2007 bývalým ministrem zdravotnictví byly nuceny proti své vůli obnažovat své paže od lokte dolů. Ke schválení těchto předpisů došlo za účelem redukce šíření nebezpečných bakterií MRSA a Clostridium difficile, jež mohou vážně narušit zdraví pacientů nebo dokonce i způsobit smrt. Zmírněné předpisy povolující výjimky vyznavačkám určitých náboženství byly zveřejněny minulý měsíc. Britské hygienické předpisy tak ustupují islámskému právu šaría

Muslimským zaměstnankyním a vyznavačkám některých dalších náboženských kultů bude dovoleno používat jednorázové plastické rukávy zakrývající paže od lokte dolů. Derek Butler, předseda organizace MRSA Action UK, nahlíží na změny v předpisech s obavami: “Mám poněkud strach, že povolení nošení vyměnitelných rukávů při kontaktu s pacienty může ohrozit jejich zdraví, neboť pokud si rukávy nevyměníte po ošetření každého jednotlivého pacienta, může dojít k šíření bakterií. Vydrhnutí obnažených rukou je v těchto případech mnohem efektivnější.”

Mluvčí britského ministerstva zdravotnictví k celé věci prohlásil: “Zmíněné předpisy byly zavedeny za účelem vyvážení zájmu na udržení antiinfekčního prostředí a zachování kulturních norem, aniž by došlo k hazardování se zdravím pacientů.”

zdroj: Telegraph

www.mediaoislamu.cz

 

5743 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď