"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Zpráva o mizení, násilné konverzi a násilném manželství egyptských křesťanek

Autor: CSI | Publikováno: 19.4.2010 | Rubrika: Svět
Ilustrace

Zpráva o mizení, únosech, násilné konverzi a donucení ke sňatku koptských křesťanek v Egyptě – zpráva o obchodování s lidmi – byla 10. listopadu 2009 uveřejněna CSI a Koptskou nadací pro lidská práva.

Podklady pro zprávu byly získány americkým specialistou na obchod s lidmi Michelem Clarkem a egyptskou aktivistkou pro práva žen Nadia Ghaly. Zpráva dokumentuje kriminální praktiky zahrnující podvody, sexuální násilí, únosy, přinucení ke konverzi na islám a násilné svatby. Tento znepokojující jev odpovídá mezinárodní definici obchodování s lidmi. Mezi zdokumentovanými případy jsou:

R.... 17tiletá křesťanka z Al-Fayoum: Zdrogována, unesena, znásilněna, přinucena konvertovat na islám, násilně provdána.

J.... 19tiletá křesťanka z Káhirunesená, znásilněná, obřezána, přinucena konvertovat na islám, násilně provdána.

M.... 15tiletá křesťanka z El Menya: znásilněna, porodila, přinucena konvertovat na islám, fyzicky týrána, násilně provdána, zdrogována a donucena k prostituci.

Zpráva dokazuje že toto jasné porušování lidských práv je možné na základě běžných kulturních norem v Egyptě – často zakořeněných v náboženské tradici – které dovolují násilí proti ženám a nemuslimům. Zpráva také ukazuje, že egyptské autority mlčí k tomuto násilí a nemají vůli zasáhnout. Prestižní egyptský týdeník Al-Ahram Weekly prolomil dlouhodobé tabu zveřejněním, že obvinění ze široce uplatňovaného násilí na koptských křesťankách narušuje vztahy mezi křesťanskou komunitou v zemi a islámskými autoritami a přivádí je k bodu varu. Když dnes píše dr. John Eibner prezidentu Obamovi, je to projevem snahy vést vládu USA „k povzbuzení egyptského prezidenta Hosní Mubaraka přijmout účinná opatření k zamezení tohoto obchodu s křesťanskými dívkami a ženami“. Eibner dále konstatuje, že „nebránění a netrestání obchodu s křesťanskými ženami v Egyptě je lakmusová zkouška skutečného vztahu mezi muslimy
a nemuslimskými menšinami.“

Minulý měsíc adresoval prezident Obama muslimskému světu výzvu k novému počátku ve vztazích ke Spojeným státům a nezbytnost zlepšení práv náboženských menšin a žen. Zpráva má 42 stran a je v ní zdokumentováno 25 konkrétních případů násilí na koptských dívkách a ženách. Clarc-Ghaly končí výzvou institucím hájícím lidská práva, aby věnovaly trvalou pozornost jejich širokému porušování v Egyptě.

www.csi-cr.cz

 

6197 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Dienstbier: Česko dokáže přijmout až 15 tisíc uprchlíků. Může je aktivně oslovovat v zemích, odkud přicházejíKadyrov : Macron podněcuje k terorizmu !Arméni zveřejnili svědectví syrského islamisty o výcviku teroristů v TureckuZa podřezaného francouzského učitele před švédským parlamentem "pietně" spálen Korán Erdogan: "S muslimy v Evropě je zacházeno jako se židy v r. 1939!"

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Stigma ‚bílého privilegia‘ a ‚toxické maskulinity‘ poškozuje kluky z bílé pracující třídyProsím, pomozte

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Docent: Chce dotaci? Ať jde pomoct zdravotnictví! Že kvůli covidu zdechneme hlady? Tak se podívejte„Nelegální noční srazy pejskařů. Dobře, že jim vláda zatla tipec!“ I toto zní ze Sněmovny
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď