"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Imigranti: Teroristické útoky na autobusy MHD

Autor: -bj- | Publikováno: 16.4.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Na cizineckých předměstích francouzských měst se v posledních dnech opět zvýšil počet útoků přistěhovalecké mládeže na autobusy MHD. Mladí imigranti na autobusy hází kameny a podnikli již i několik žhářských útoků. Autobusy MHD se stávají jedním z prvních cílů, na kterých si imigranti vylévají svou zlost obvykle po nějakém zásahu policie v přistěhovaleckých čtvrtích. V posledních týdnech tomu tak bylo, když policie rozbila drogový dealerský imigrantský gang.

Veřejnost již poukazuje na to, že přihlédne-li se k obecně používané definici terorizmu, na francouzských předměstích se proti autobusům neděje nic menšího. Dopravní podniky za poslední roky jich už odepsaly bezpočet, nehledě na ohrožení života řidičů a cestujících. Obyvatelé v cizineckých čtvrtích, kde je patrolující policie začasté atakována házenými předměty a jinými provokacemi, si již dávno museli vytvořit domobranné hlídky. Média i politická elita nicméně o těchto kritických bezpečnostních problémech stále hovoří spíše vágně a eufemizmech.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj

6334 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď