"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

S íránským „Billy Grahamem“ o evangelizaci Íránu

Autor: Martin Horák | Publikováno: 16.4.2010 | Rubrika: Blízký východ
Ilustrace

Zatímco Íránci slaví perský Nový rok, prezident Ahmadinežád v průběhu oslav vyzval muslimy, aby se připravili na příchod dvanáctého imáma a na vymazání Izraele z mapy. Západní vůdci se rozhodli použít proti Íránu sankce v naději, že tím odradí ajatolláhy od vývoje atomové bomby, ale možná je příliš pozdě. Nová zpráva CIA naznačuje, že Írán již má kapacitu pro výrobu atomových zbraní. Někteří odborníci tvrdí, že kataklyzmatická válka v tomto regionu mezi Íránem a Izraelem a možná i dalšími je nevyhnutelná. Já doufám, že ne, ale napětí vzrůstá a v sázce je velice mnoho.
Otázky, které běžná média vůbec nekladou, jsou:

Existuje nějaká dobrá zpráva z Íránu?
Pracuje Bůh s touto starobylou a významnou zemí, a jestliže ano, jak?
Jak mohou Kristovy následníci ovlivňovat dění v Íránu evangeliem spásy skrze Ježíšovu smrt na kříži a vzkříšení z mrtvých?
Jak se můžeme modlit za věřící v Íránu i ostatní Íránce?

Je zde přitom úžasná věc: Velikonoční smrt a vzkříšení Ježíše Krista oslavilo letos více Íránců než kdykoliv dříve v historii, protože v posledních 31 letech opustilo islám a stalo se následníky Ježíše Krista více Íránců než za předcházejících 14 století dohromady.

Asi nejvýznamnějším íránským evangelistou je Hormoz Shariat, který byl v r. 1979, když se dostal k moci Ajatollah Chomejní, radikálním šíitským muslimem v Íránu, křičícím Smrt Americe! O pár let později uvěřil v Ježíše Krista. On a jeho tým dnes oslovuje odhadem 7-9 miliónů íránských muslimů týdně pomocí satelitního vysílání a zvěstuje jim Dobrou zprávu o Ježíši.

V interview, které poskytl minulý měsíc Joelu C.Rosenbergovi, řekl mimo jiné:

Křesťané na celém světě by měli vědět, že zatímco vláda v Íránu zkouší vyvážet islám do jiných zemí, milióny íránských muslimů se připravují k opuštění islámu. Dnes je jedinečná příležitost ovlivnit duchovní situaci v Íránu a ne až se změní politicky. Až se íránská vláda změní a stane demokratickou, tento spirituální hlad může brzy zmizet.

Situace je ovšem také výsledkem roků modliteb za okno 10/40, v jehož středu se islám nachází. (Těchto modliteb se zúčastnili rozhodní křesťané po celém světě, organizační centra byla hlavně, nemýlím-li, mezi charizmatiky v USA – poznámka překladatele) Dalším důvodem je, že lidé v Íránu mají již 31letou zkušenost se skutečným islámem – Írán je jediná země světa, které vládnou přímo islámští duchovní. Před rokem 1979 vládli v Íránu o islámu romantické představy typu, že když vládl v Íránu islám, tak tu byl ráj na zemi, ale během 31 let si lidé uvědomili, že je v islámu něco zásadně špatného. V reakci na stálé vnucování islámu dnes lidé chtějí svobodu a nechtějí islám.

Naše Služba živého Íránu (Iran Alive Ministries) jsme věřící z muslimského prostředí, kteří mají vášeň pro Krista. Máme zkušenost, že dokážeme velmi efektivně přivádět Íránce ke Kristu a pomáhat růstu církví mezi nimi. Poté, co jsme založili několik církví v USA, jsme začali používat satelitní vysílání a internet, díky nimž jsme již přivedli ke Kristu statisíce Íránců a pomohli jim budovat jejich církve.

Chtěli bychom ovšem také upozorňovat lidi v USA na to, co se na Středním Východě děje. Měli by vědět, že islám nelze ignorovat. Jinak se mohou této zemi časem přihodit i horší věci než bylo 11. září. Také bychom chtěli lidi zde inspirovat a ukázat, jak velké věci Bůh na Středním Východě dělá. A konečně bychom je chtěli pozvat, aby se spolu s námi účastnili vytváření íránských dějin. Je pět nejdůležitějších věci, za které se mohou Ježíšovy následovníci modlit:

1. Modlete se za pronásledované křesťany v Íránu. Někteří jsou pro svou víru ve vězení a někteří jsou mučeni.
2. Modlete se, aby duch islámu, který je duchem strachu, byl spoután a vykázán z Íránu. Až bude tato mocnost odstraněna, budou moci lidé v Íránu vidět světlo a pravdu evangelia a být zachráněni.
3. Modlete se za mladé křesťanské vůdce v Íránu, kteří slouží Bohu navzdory tomu, že jejich život je denně v nebezpečí. Svědčí a zakládají podzemní církve s vědomím, že budou-li při tom chyceni, čeká je jistá smrt. Modlete se za jejich ochranu a odvahu.
4. Modlete se za moudrost pro vedení naší služby. Jak praví Bible, potřebujeme být ostražitější než hadi a nevinní jako holubice. Potřebujeme také nalézat nové cesty pro růst a posilování církve v Íránu.
5. Modlete se, prosím, také proti vládním plánům na zastavení růstu křesťanství. Ruší satelitní signál, blokují a monitorují telefony, přerušují internetové spojení, filtrují weby a maří distribuci Bible.

Z angličtiny přeložil Martin Horák, zdroj

4282 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Lukašenkova 5.kolona: německé neziskovky chtějí přijmout imigrantyPapamobil vpohodě, Zemanova kukaň bizarníŠvédsko: LGBT fanatici se tam snažili pomoci chemie měnit pohlaví dětí a těžce jim ublížiliNovinky z Francie: Mládež přepadla autobus, katedrála Notre Dame znesvěcena eurohujeryNová válka na Ukrajině je reálna a také ruský zásah

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůPro Albrightovou bylo půl milionu mrtvých dětí přijatelnou cenou. A Havel podněcoval války USA proti nevinným, říká bývalý diplomat

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

„Pojďte vyhnat babičku, co prodává ozdoby!” Pořádá vánoční trhy. Má to vymyšlenéStrach o Fialu: „Ti v*lové“ to nacpou Babišovi. Zlý scénář vlády
Články autora
Průzkum
Podpořili byste výstavbu plotu proti imigrantům? Výstavba plotu proti imigrantům má v Polsku jednoznačnou podporu občanů. Podpořili byste takový plot i vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď