"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Nepopírejte genocidu Arménů ze strany Turků, pane Zahradile

Autor: Richard Kováč | Publikováno: 15.4.2010 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

Vážený pane europoslanče Zahradile,
reaguji na Váš nešťastný článek ohledně genocidy arménského obyvatelstva (http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-genocida-setrme-s-timto-pojmem-d8o-/p_zahranici.asp?c=A100308_122904_p_zahranici_wag ). Píšete, že bychom měli šetřit výrazem genocida. Tedy pro informaci, arménského obyvatelstva bylo vyhlazeno zhruba 1,5 milionu, to za prvé. Za druhé vraždění trvalo asi 8 let v několika vlnách. Za třetí vraždění řídila turecká vláda. Nevím, kolik mrtvých musí být podle Vás, aby to už nebylo zabíjením, ale tou genocidou.

Arogance turecké vlády a velké části tureckého obyvatelstva je politováníhodná. Žádná omluva, žádná plošná lítost, nic. Slušní turečtí novináři, či lidé, kteří mají svědomí a mají názor, že to byla genocida, jsou pronásledováni od současné turecké vlády. Němci se za svá zvěrstva omluvili mnohokrát a dodnes za to platí.

Nevím, proč bychom měli být spíše na straně muslimského Turecka než-li na straně Arménie, která je křesťanská. Nevím, jestli jste arménské vyvražďování Turky trochu studoval, ale pokud ne, alespoň v kostce /je to sice anglicky, ale to určitě pro Vás nebude problém/ můžete čerpat z http://www.armenian-genocide.org/genocidefaq.html.

Dále píšete o arménské lobby v USA a já říkám no a co?!? Evropský parlament, kde pracujete, je plný lobbistů, a co má být ?!? Vždy se někdo obává zhoršení vztahů, tu je to jednou s Čínou podruhé s Íránem. Nebo chcete chlácholit diktátory různých států? Turecko do Evropy nepatří, protože slušní lidé, nebo alespoň lidé se svědomím, řeknou: „promiňte, chovali jsme se jako hovada“. To zatím Turecko neudělalo.

S pozdravem

Richard Kováč, Olomouc

www.euportal.cz

4495 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683