"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Antiislamista Havel: Exprezident lídrem neokonzervativního amerického think-tanku

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 6.4.2010 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Kdo by to do bývalého českého prezidenta Václava Havla řekl? V jednom klubu s americkými jestřáby či Danielem Pipesem. Není to úžasné? Muž dvojí tváře. Na jedné straně někdo, kdo spřádá plány na multikulturní soužití s muslimy v Evropě a vypráví nám pohádky o jakémsi kulturním obohacování, na druhou stranu muž, který si v ničem nezadá s americkými neokonzervativci toho nejtvrdšího kalibru.

Pokud jste to dosud nevěděli, exprezident Václav Havel je druhým zahraničním spolupředsedou amerického think-tanku The Committee on the Present Danger. Ne, členem, ale lídrem, funkcionářem.

Sám to ale popírá, zřejmě není rád, když se o tom veřejně mluví. Stránky Výboru ale mluví jasně. Vedle bývalého španělského jestřába, pravicového premiéra Jose Marii Aznara, je právě Havel druhým zahraničním spolupředsedou výboru. - podívejte se zde

Aby nebylo pochyb, Havel říká: "Nebyl to Bin Ládin, kdo vynalezl zbraně, letadla, počítače nebo biologické zbraně. Vždy tu byli fanatici, masoví vrahové a teroristé, i když nikdy neměli tak ohromnou možnost zasáhnout celou planetu a ohrozit tak mnoho lidských životů. Zdá se mi, že je třeba chápat toto znamení a zamyslet se, jak globální rozvoj civilizace, rozsáhlý technologický pokrok a růst lidské vynalézavosti může být v souladu s prohlubujícím se smyslem globální lidské odpovědnosti. "

Co je výbor pro současné nebezpečí? Nadstranická organizace s jediným cílem. Přitvrdit americké odhodlání čelit výzvám, které představují terorismus a ideologie, jež ho pohánějí, říká se na stránkách think-tanku.

Vznikl už před více než půl stoletím, v éře studené války. Založen byl v roce 1950 jako výbor sloužící k budování národního konsensu ve věci Trumanovy doktríny zadržování proti sovětské rozpínavosti.

Ale výbor si našel své opodstatnění i dnes, kdy je před námi jiné "současné nebezpečí" - "militatntní islamismus a terorismus". Následuje povinná formulka o tom, jak jedno z největších světových náboženství bylo uneseno militantními islamisty, kteří se ho snaží zneužít pro své cíle.

"Jsou dychtiví útoku - ba zabít - každého, kdo jim stojí v cestě. Tváří v tvář této celosvětové hrozbě, která přesahuje státní hranice, a neuznává žádný zákon, sebeuspokojení a neznalost jsou stejně nebezpečné jako vojenská slabost," píše se na stránkách výboru, za nímž stojí mimo jiné Havlův známý, bývalý ředitel CIA za prezidenta Billa Clintona R. James Woolsey.

Eurabia.cz by se mohla radovat. Havel a uvědomělý bojovník proti islamistům? Ještě před pár lety bychom tak vskutku činili.

Eurabia.cz se ale mezitím v myšlení posunula. Mezinárodní terorismus už nepovažuje za hrozbu jako dříve. Za hrozbu považuje muslimy v Evropě (kteří nás podle Havla obohacují). Veškerá válka proti teroru, kterou rozpoutalo 11. září 2001, má u nás nyní spíše minusové znaménko.

Nejde totiž primárně o obranu západní civilizace, jak by to mohlo na první pohled vypadat a jak jsme si i několik let mysleli. Spíše jde o kouřovou clonu pro vpád amerických vojsk na Blízký východ. Jde o ropu, suroviny, americké základny. Pád věží byla záminka a málokdo už dnes může věřit tomu, že se odehrál tak, jak nám bylo médii vsugerováno.

V tomto smyslu není válka proti teroru naší válkou. Je to jedna z dovedně vymyšlených manipulací 21. století, které mají ospravelnit věci, jež by se za normálního stavu lidem zajídali. Ale v nikdy nekončící - takřka orwellovské - válce proti neviditelnému Goldsteinovi - Bin Ládinovi jsou lidé za okrajování osobní svobody téměř vděční.

Válka proti teroru, dříve na těchto stránkách podporovaná, není válkou, z které bychom se radovali. Skutečný problém Evropy a Ameriky, nekontrolovaná migrace (muslimové v Evropě, hispánci v USA), stojí mimo zájem politiků. To, co se pak jako boj proti islámu jeví (boj proti mezinárodnímu terorismu), je jen pouhou zástěrkou pro potlačování osobních svobod a zavedení totalitářských prvků kontroly na lidmi, které se - světě div se - dotýkají právě obyvatel západu.

Vše to nakonec do sebe zapadá. Ani ten Havel podporující boj proti islamistům najednou nepůsobí nijak překvapivě. Ono to vlastně má svoji naprosto přesnou logiku. Údajný mezinárodní terorismus, údajná prasečí chřipka, údajné globální oteplování - jevy, které mají jeden společný jmenovatel. Útok na lidskou svobodu. Nadvládu elit. A sem už se exprezident Havel docela hodí...

4195 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Nová německá vláda již otevřeně deklaruje snahu vytvořit z EU Spojené státy evropské!Na zříceném britském bombardéru ve Středozemním moři jsou možná jaderné zbraněLukašenkova 5.kolona: německé neziskovky chtějí přijmout imigrantyPapamobil vpohodě, Zemanova kukaň bizarníŠvédsko: LGBT fanatici se tam snažili pomoci chemie měnit pohlaví dětí a těžce jim ublížili

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůPro Albrightovou bylo půl milionu mrtvých dětí přijatelnou cenou. A Havel podněcoval války USA proti nevinným, říká bývalý diplomat

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapilaCo Janda napáchal proti Rusku, napáchá teď proti Číně. Na vnitru budou mít pré, obává se Jaroslav Bašta
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď