"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Belgie – první země zakazující burky

Autor: -bj- | Publikováno: 2.4.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Mobilizace proti nechtěné islamizaci v západní Evropě již dostoupila státní a zákonodárné úrovně. Jedním z indoktrinačních islámských atributů, který si občany najde a konfrontuje všude, jsou muslimské celozávoje, všeobecně známé jako burky. Právě proti těmto odznakům infiltrování islámské víry do veřejného života jsou namířeny poslední legislativní návrhy v mnoha západoevropských zemích.

První zemí, kde by protiislamizační legislativa měla začít platit, je země hlavního města EU – Belgie. Tento týden, den poté, co francouzská Státní rada připustila protiburkový zákon s určitými výhradami a omezeními, prošel podobný zákon belgickou poslaneckou sněmovnou. Její komise pro otázky vnitra jednomyslně (100!) schválila zavedení zákazu nošení burek ve veřejných budovách a prostranstvích.

Očekává se, že zákon hladce projde plenárním hlasováním sněmovny i senátu. Pak by již od dubna měly hrozit neukázněným individuím narušujícím veřejný pořádek pokuty až 25€ či až 7 dní vězení. Výjimku v zákoně o nedovoleném maskování na veřejných prostranstvích by měly tvořit jen zvláštní akce jako karnevaly, umělecká vystoupení či zdravotní důvody. Pravomocí k řízení o těchto přestupcích by měla být nadána i místní samospráva.

zdroj, zdroj, zdroj

zdroj

2656 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Podpořili byste výstavbu plotu proti imigrantům? Výstavba plotu proti imigrantům má v Polsku jednoznačnou podporu občanů. Podpořili byste takový plot i vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď