"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Imigrace hrozí zdegradovat Německo

Autor: -bj- | Publikováno: 22.3.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

V rozhovoru s rakouským deníkem Der Standard německý ministr pro integraci Severního porýní-Westfálska Armin Laschet uvedl několik alarmujících faktů, se kterými musí Německo do budoucna počítat.

Živelné stěhování národů na evropský kontinent totiž nevěstí nic dobrého z mnoha aspektů. Jedním z nich je i ten, že mnozí imigranti nedosahují valného vzdělání a nelze s nimi počítat jako s těmi, kdo by byli s to převzít štafetový kolík vrcholně vyspělé společnosti, ať již jde o pro Německo příznačné technické obory, ale i humanitní či pověstný právní a správní systém. Přitom pokud jde o děti do 6 let, více než třetinu tvoří děti imigrantského původu, tendence progresívně stoupající. Je tedy nabíledni, že pokud si přistěhovalecké děti studiem neosvojí vysokou míru vzdělání, která je dnes v Německu standard, Německo prostě nebude mít sdostatek kvalifikovaných kádrů na udržitelný rozvoj a fungování společnosti na té úrovni, jak je tomu dnes.

Drtivá většina žadatelů o azyl a imigrantů je tristně nekvalifikovaná, a naopak ti nejkvalifikovanější Němci z primitizovaného Německa odcházejí. V roce 2009 se Německo totiž stalo vystěhovaleckou zemí – více obyvatel odešlo než přišlo. Vláda si začíná uvědomovat, že pokud si chce elitu udržet, musí jí k tomu vytvořit podmínky, a nikoliv proti ní preferovat nekvalifikované a neintegrující se příchozí.

Další kardinální výzvou je motivovat imigrantské děti k dosažení vyššího vzdělání. Ministr Laschet hodlá dbát zejména na jazykové vzdělávání dětí již od útlého věku, neboť je to právě chabá znalost němčiny, která je pak diskvalifikuje z postupu do škol vyšších stupňů.

Dnes je již evidentní, že západní země již nemají na to dělat celosvětovou charitu na svůj úkor a nechat se vytunelovat jak co do inteligence a jejího vzdělanostního potenciálu, tak materiálně, neboť přínosy imigrace rozhodně nejsou ekonomické. Respektive, objektivně může být imigrace buď přínosem – to v případě příchozí inteligence, která se adaptuje na hostitelské prostředí, anebo problémem – v případě nekvalifikovaných protispolečenských mas. V Evropě dnes převládá druhá cesta, a to je i důvodem, proč západní vlády v posledním desetiletí začaly problémy přistěhovalci polekaně řešit a snaží se o jejich státem asistovanou integraci.

zdroj

7069 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Je znásilňovač s penisem žena? Britská policie podle nové metodiky bude vést ve statistice znásilňovače s penisem jako ženy, pokud se za ženu prohlásí. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683