"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Parazitují imigranti na sociálním systému?

Autor: -bj- | Publikováno: 18.3.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Že se imigranti mají k sociálnímu systému v Rakousku, jako se mají cizopasníci ke svému hostiteli, vyslovily pravicové strany FPÖ, FPK a BZÖ. Svoje tvrzení opřely o skutečnost, že podíl imigrantů čerpajících ze sociálního systému je nepoměrně vyšší než podíl pracujících Rakušanů přispívajících do tohoto systému. Hodlají proto bojkotovat nový návrh o sociálním minimu.

Jejich zjištění se jal relativizovat ministr sociálních věcí, socialista Hundstorfer, s tím, že nárok azylantů na sociální minimum vzniká až po odpracovaných pěti letech, a že ani občané z EU na něm nebudou moci jen tak parazitovat, pokud v Rakousku neodpracují určitou dobu.

Politika ve starých zemích EU se dnes zákonitě točí kolem mas imigrantů a jejich integrace. Nediskutovatelnou skutečností je rovněž fakt, že do Evropy imigranté táhnou zejména kvůli sociálnímu zajištění a snadno dosažitelnému blahobytu, a převaděčským gangům platí daleko víc, než by dali za letenku do Severní nebo Jižní Ameriky, které ovšem imigranty zdaleka tak nehýčkají.

zdroj

2225 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď