"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Parazitují imigranti na sociálním systému?

Autor: -bj- | Publikováno: 18.3.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Že se imigranti mají k sociálnímu systému v Rakousku, jako se mají cizopasníci ke svému hostiteli, vyslovily pravicové strany FPÖ, FPK a BZÖ. Svoje tvrzení opřely o skutečnost, že podíl imigrantů čerpajících ze sociálního systému je nepoměrně vyšší než podíl pracujících Rakušanů přispívajících do tohoto systému. Hodlají proto bojkotovat nový návrh o sociálním minimu.

Jejich zjištění se jal relativizovat ministr sociálních věcí, socialista Hundstorfer, s tím, že nárok azylantů na sociální minimum vzniká až po odpracovaných pěti letech, a že ani občané z EU na něm nebudou moci jen tak parazitovat, pokud v Rakousku neodpracují určitou dobu.

Politika ve starých zemích EU se dnes zákonitě točí kolem mas imigrantů a jejich integrace. Nediskutovatelnou skutečností je rovněž fakt, že do Evropy imigranté táhnou zejména kvůli sociálnímu zajištění a snadno dosažitelnému blahobytu, a převaděčským gangům platí daleko víc, než by dali za letenku do Severní nebo Jižní Ameriky, které ovšem imigranty zdaleka tak nehýčkají.

zdroj

2318 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď