"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Umírněný islám neexistuje, říká syn Hamásu

Autor: Odjinud | Publikováno: 16.3.2010 | Rubrika: Blízký východ
Ilustrace

Jeden z nejlepších izraelských špionů, dřívější muslim a syn teroristy nyní vydal knihu.

Mosab Hassan Yousef byl vychován jako palestinský muslim, a syn zakladatele Hamásu, k nenávisti a ke svaté válce. Touha po lidskosti ho ale přiměla konvertovat ke křesťanství. Z muslima, který chtěl zničit Izrael a zabíjet nevěřící se paradoxně nakonec stal izraelský špion. Jako syn zakladatele islámské teroristické organizace Hamás měl volný přístup k informacím. Stal se tak jedním z nejproduktivnějších izraelských špionů. Jeho informace o plánovaných teroristických útocích a akcích sebevražedných atentátníků zachránily bezpočet životů.

„I ten sebevražedný atentátník má více morálky a lidskosti než jejich bůh. Jejich bůh je jen terorista a primitiv“ říká v rozhovoru pro FOX.

(s českými titulky)

Hamás (dosl. „nadšení“; zkratka pro Hnutí islámského odporu) je palestinské islamistické militantní hnutí. Od svého vzniku má strukturovanou organizaci, která se dělí na dvě části. Jedna část je bojová složka, která funguje v utajení a provádí útoky. Druhá část je označována jako civilní či politická a poskytuje sociální služby, rekrutuje své členy skrz mešity, shání peníze a organizuje nejrůznější aktivity.V lednu 2006 Hamás vyhrál volby do Palestinské národní správy.

Od svého vzniku spáchal islámský Hamás nespočet útoků proti izraelském civilnímu obyvatelstvu i proti vojenským cílům. V současnosti členové Hamásu ostřelují z Pásma Gazy raketami Kassám a raketami typu kaťuša Grad izraelská města jako jsou Sderot a Aškelon. Mezi palestinskými Araby získává na popularitě jak díky mnohým sociálním programům, tak díky teroristickým akcím vůči Izraeli.

Hamás je na seznamu teroristických organizací Kanady, Evropské unie, Izraele, Japonska a Spojených států.

zdroj: FOX News

www.mediaoislamu.cz

 

2881 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď