"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Francouzský premiér: Burka je prozelytizmus!

Autor: -bj- | Publikováno: 15.3.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

S tím jak se islámské země a muslimové vůbec ohrazují proti prozelytismu (lanaření na jinou víru - minulý týden vypovězeno 26 křesťanů z Maroka za tento přečin) nabízí se západním zemím totéž - nabrat do plachet tentýž vítr a bránit se proti islámskému prozelytizmu. Minulý týden to učinil premiér stále ještě mezinárodně sebevědomé Francie. Na předvolebním mítinku podpořil návrh zákona vládnoucí UMP na zákaz burky. Jakkoli by se neznalý našinec tomu mohl podivovat, právě o tom jsou dnes v západních zemích z velké části volby. Veřejnost čelí stále sílícímu napětí mezi neintegrujícími se imigranty, které nezřídka přechází do pouliční zločinnosti. Bez protiimigračního a protiislamizačního programu dnes není politiky.

Premiér Fillon návrh zákona zakazujícího nošení burky v úředních a veřejných prostorách podpořil slovy, že u náboženství, které není ohleduplné, se jedná o agresívní prozelytizmus. Burka je v rozporu s koncepcí naší otevřené společnosti, jakož i principem rovnosti mužů a žen.

Stále větší část západní společnosti a s tím i politického spektra vnímá islámskou indoktrinaci v západních zemích jako ohrožení svobody a demokracie, jemuž je nutno rázně čelit. Podle muslimských zemí žije v Evropě na 50 milionů muslimů, podle evropských odhadů kolem 20. Pravda tak bude zřejmě někde uprostřed cca 35 milionů.
Současná sociální pnutí spočívají v tom, že se muslimové začínají politicky organizovat a sjednocovat s požadavky na vyšší přítomnost islámské víry ve veřejném a politickém životě a tvoří tak dnes de facto opozici demokratickému zřízení. Nikoliv teoreticky, ale prakticky tak západní civilizaci konfrontují s otázkou, zda demokracie je jediným legitimním uspořádáním společnosti, respektive, že islámská teokracie aspiruje na neméně dominantní roli jako západní demokracie. Tuto otázku, kterou si západní politici a ideologové v minulém století ani nepřipouštěli, dnes musí řešit, a to - prekérně – ve svých vlastních zemích.

Pro malého českého politika, co je na západě, to je zaručeně dobré (se Sovětským svazem to bylo nejinak), takže ten nám sice nebude tvrdit, že imigranti se budou integrovat a asimilovat, ale prostě bezelstně že to mají na západě, a tak bychom to měli mít tady taky. Což jim jejich západní kolegové váženě odkývou, pokud ne přímo nařídí.

zdroj

2292 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď