"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Působivý antiminaretový plakát Národní fronty

Autor: -bj- | Publikováno: 11.3.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Ve Francii, kde vrcholí kampaň před komunálními volbami, vyvolal velkou pozornost plakát sekce mladých z ryze pravicové strany Národní fronta poslance Evropského parlamentu Le Pena. Plakát si v ničem nezadá s jeho úspěšným  švýcarským předchůdcem, což mu ovšem vytýkají švýcarští autoři ve sporu o autorství. Na plakátu je obrys mapy Francie v barvách alžírské vlajky a opět silueta s burkou a minarety ve tvaru raket.

Předseda Le Pen hájil plakát s tím, že je namířen proti narůstajícímu mocenskému vlivu Alžírska ve Francii skrze jeho masy imigrantů, jak je to nejvíce vidět na jihofrancouzském Marseille, které je vstupní branou alžírských imigrantů do země a kde se staví francouzská megamešita.

Nevole ve společnosti vůči nepřizpůsobivým imigrantům, kteří se dnes netají s tím, že by Francii rádi viděli islámskou, dosáhla takového rozsahu, že se stala neopominutelným, ba stěžejním volebním tématem. Na protiislámskou notu tak velmi zvučně hraje i vládnoucí UMP prezidenta Sarkozyho.

zdroj

3279 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Podpořili byste výstavbu plotu proti imigrantům? Výstavba plotu proti imigrantům má v Polsku jednoznačnou podporu občanů. Podpořili byste takový plot i vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď