"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Je kouření islámské? Čili budeme v Evropě kouřit?

Autor: -bj- | Publikováno: 9.3.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

S masovým přílivem milionů muslimských přistěhovalců do západního světa a jejich kulturním i politickým etablováním a zbytňováním se klade stále větší důraz na respektování islámské morálky a jejích pravidel. Halal jídelníčky, halal styl, halal hotely, zahalování žen, to všechno jsou nové civilizační proměny multikulturní západní Evropy.

Uzákoňují či tolerují se jak móresy, které jsou na okraji, ba dokonce kolidují se stávajícím právním řádem, a kuriózně se věnuje pozornost i takovým, na které v samotném islámském světě není jednoznačný názor. Takovým islámským etickým oříškem je například kouření. Ačkoli již v minulosti islámští puritánští teologové táhli proti tomuto návyku jako něčemu neislámskému, masové rozšíření kuřáctví v muslimském světě vyšlapalo cestu jeho toleranci.

S tím se však nehodlají smířit zastánci islámské ortodoxie, a dál pokračují ve svém teologickém tažení proti tomuto akvírovanému zvyku. Na fatwu, budeme-li tedy v Evropě v budoucnosti kouřit či nikoli, si však budeme muset ještě nějaký čas počkat. Ani věhlasní muslimští učenci totiž v náhledu na kuřáctví zatím nejsou zajedno.

zdroj

2373 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď