"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Německá Turkyně vedla džihád-online

Autor: -bj- | Publikováno: 4.3.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Se zatčením třech osob-imigrantů podezřelých z podpory terorismu koncem února v Německu se stala jedna zvláštní věc. Jak tento týden informoval Die Welt, „vyschl“ významný německojazyčný džihádistický web provozovaný sestrou „Na cestě Alláhově“ (Auf dem Weg Allahs).

Toto džihádistické fórum šířilo čerstvé informace z bojů v Afghánistánu, Iráku nebo Kavkazu a vyzývalo k podpoře a připojení se k džihádistickým bojovníkům.

Den po zatčení teroristického německo-tureckého trojlístku (dvou mužů a jedné ženy, všichni Turci, s německým občanstvím) tato internetová platforma vytuhla.

Německé vyšetřovací orgány mají pádné podezření, že jeden z nejvýznamnějších německojazyčných teroristických webů provozovala zatčená německá Turkyně Filiz Gelowitz – manželka akteréra největšího teroristického případu v Německu – sárského atentátníka Fritze Gelowitze. Vše nasvědčuje tomu, že to byla právě ona, která měla přímé spojení na teroristické skupiny a na web pak překládala čerstvé informace a umísťovala výhružná a propagandistická videa.

zdroj

2312 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď