"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Imigranti: Den bez nás

Autor: -bj- | Publikováno: 3.3.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Podobně jako Latino-američané v USA v roce 2006, uspořádali toto pondělí imigranté a ilegálové v Evropě stávku a ekonomický bojkot na protest proti svým ukráceným právům – zejména nepřiznanému povolení k pobytu či azylu. Přistěhovalci od Španělska přes Francii, Itálii, Německo až po Řecko, aby zdůraznili svoji vzrůstající ekonomickou sílu a „přínos“, zastavili práci, zdrželi se kupování zboží a služeb a pořádali protestní mítinky. K imigrantské iniciativě „Den bez nás“ se připojily i některé, zejména cizinecké odbory a pro-imigrantská nezisková sdružení.

Na protestních shromážděních například v Itálii proklamovali imigranté hesla jako „imigrace není zločin“ či „vláda provozuje (imigrační politice) institucionalizovaný rasismus. Ve Francii ilegálové poukazovali například na to, že jim nebyly vystaveny doklady k pobytu, ale v práci musí vyplňovat daňové přiznání ap.

Evropská iniciativa Den bez nás vzešla z Francie, kde připadla na páté výročí zavedení zpřísněného imigračního zákona selektujícího imigranty na základě kritéria ekonomické soběstačnosti. Živelná masová imigrace dnes pro západní státy představuje jeden z nejtvrdších oříšků vnitřní i vnější, sociální i bezpečnostní politiky.

zdroj, zdroj, zdroj

2564 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď