"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Halal menu na postupu

Autor: -bj- | Publikováno: 1.3.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Stále více řeznictví, fast-foodů a restaurací zejména v cizineckých částech francouzských měst rozšiřuje nebo dokonce totálně přechází na menu halal (maso ze zvířat porážených dle islámského ritu podřezáním). Více než 60 % muslimských přistěhovalců totiž striktně nakupuje a stravuje se á la halal.

Nicméně se rovněž stejnou měrou – logicky - zvedá nevole k šířící se islamizaci francouzské společnosti, takže soudy již řeší podání, zda konfesionalizace stravovacích zařízení není v rozporu se základními principy Republiky jako nenáboženskost a náboženská neutralita.

Stravování podle islámského vyznání se v posledních letech v cizineckých městech jako Lyon, Marseille, Roubaix a dalších přizpůsobily i školy. Je-li ve školních jídelnách vůbec podáváno vepřové, pak musí být i alternativa pro muslimské žáky. Některé školy, aby si ušetřily problémy s halalem, přešly zcela na vegetariánskou kuchyni.

zdroj, zdroj

3536 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď