"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Mají Švýcaři, Evropa i Češi namále bez libyjských víz?

Autor: Břetislav Olšer | Publikováno: 1.3.2010 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

Známý krvavý šoumen a diktátor - libyjský vůdce Muammar Kaddáfí, vyzval minulý týden během vystoupení ve městě Benghází ke svaté válce proti Švýcarsku. Nelíbí se mu, že občané země referend se v jednom z nich vyslovili pro zákaz výstavby minaretů v alpské zemi. Podle Kaddáfího tím Švýcarsko ničí svatostánky islámu a muslim, spolupracující s ním, je proto odpadlík.

S iniciativou zakázat výstavbu nových minaretů přišly pravicové strany v čele s lidovci (SVP), které tyto věže považují za symboly militantního islámu a za hrozbu islamizace země. Zakázat stavět minarety nebo ne? Odpověď zazněla: Ano! a je z toho evropské novum; nikde jinde zatím podobný zákon není.

Kampaň referenda byla sugestivní; plakáty zobrazovaly ženu zahalenou v čádoru, kterou obklopují věže minaretů, připomínající rakety. Vyrůstají přímo z pozadí, které tvoří švýcarská vlajka. Švýcarská lidová strana, jež referendum o zákazu minaretů - nikoli mešit - prosadila, pokládá vysoké štíhlé věže za symbol muslimské netolerance. Pro zákaz se vyslovilo 57,5 procenta hlasujících.

Ti považují minarety za symbol militantního islámu, který může povzbuzovat malou, ale rostoucí muslimskou menšinu ve Švýcarsku k tomu, aby se stala většinou. Muslimové dnes tvoří přibližně 6 % obyvatel země, což je více než dvojnásobek oproti 90. letům minulého století.

Jak uvádí zpravodajský web Aretz Sheva - Israel National News, ačkoliv z minaretů na 160 mešitách ve Švýcarsku nejsou vyvolávány výzvy k modlitbám, Uri Schlueer, jeden z organizátorů referenda, uvedl: “Nucené sňatky a další věci, jako hřbitovy, rozlišující mezi čistými a nečistými – toto ve Švýcarsku nemáme a nechceme to tu zavádět.“

Švýcarsko patří k zemím s nejdokonaleji propracovanou civilní obranou. Každý dům má ve svém sklepení protiazomový kryt, kde musí být místo nejen pro všechny obyvatele, ale i jejich hosty. Společně zde mají k dispozici nejen plynové masky, vodu i jídlo a klimatizaci, ale i výzbroj. Každý Švýcar má možnost mít svoji zbraň, aby mohl kykoli zareagovat na hrozící nebezpečí. Také jsem měl v Effretikonu svoji postel v podzemí domu svých hostitelů.

Napřed šátky - hidžáby, potom minarety, po nich ramadán a šária a s ním i fatwa pro neposlušné bezvěrce, tedy i křesťany. Problém je v tom, že islám diktuje věřícím do nejmenších podrobností, jak se chovat v každodenním životě. Muslimové, kteří nalezli dobrovolně azyl v nemuslimské zemi, včetně více než 400 tisíc švýcarských muslimů, se takto podníceni cítí ublíženi, že třeba nemohou v pátek musí pracovat a ne věnovat se modlitbám.

“Katolíci a křižáci hlásají nenávist k islámu a nasadili bratry prasat a opic do Palestiny za účelem oslabení islámu, jak to dělali kdysi v Cařihradě,” tvrdí podle “mírumilovně”, přesně v duchu stejně zaměřeného islámu, palestinský imám. “Jejich území se stane předsunutou výspou islámských dobyvatelů, odkud se pak rozšíří do celé Evropy. Pak se obrátíme k Severní a Jižní Americe a nakonec do východní Evropy…“

Trochu statistiky OSN; z 6,8 miliardy lidí na Zemi jich 23 procent vyznává islám. Přesto je muslimů méně než křesťanů. Zatím. V Krista věří 2,25 miliardy lidí. Nejvíce muslimů - 203 miliony - žijí v Indonésii. Za ní je Pákistán, ale třetí nejpočetnější muslimská komunita je v převážně hinduistické Indii, kde žije 161 milionu muslimů.

Jejich velký počet - celkem 317 miliónů, tedy pětina všech vyznavačů Koránu, žije v nemuslimských zemích. V Etiopii je jich 28 milionů, v Číně 22 milionů, v Rusku 16 milionů a v Tanzanii 13 milionů….

“V Izraeli je několik tisíc mešit a minaretů, kolik je synagog v Pásmu Gazy, v Iráku nebo Íránu a Afghánistánu…? Žádná! To je jasná odpověď, v čem a jaký je rozdíl mezi judaismem, křesťanstvím a islámem…” řekl mi lakonicky Peter Bachrach z Haify.

“Když se omylem ocitne izraelský voják v Ramalláhu, je zlynčován a pověšen na pouliční svítilnu, to samé se může stát každému Židovi. Podáte Palestinci ruku na usmířenou, plivne vám do tváře, protože mu připadáte jako slaboch a zbabělec. Je tedy islám mírumilovné náboženství…?” ptá se kamarád Tomi Shved z Tel Avivu.

A teď se mají Švýcaři obávat svatého džihádu. Je to jen vytržení vět z kontextu a tím pádem špatné vyložení moudrých Muhammadových slov, súr a jejich veršů? Džihád přece v Koránu znamená šíření islámu čtyřmi způsoby - srdcem, ústy, rukama a teprve když není vyhnutí, přichází na řadu meč.

Zpočátku jsem tomu naivně věřil, ale když jsem v činech muslimů neshledal žádný jiný z těch čtyř ustanovení, jen to s tím mečem, přestal jsem spoléhat na údajnou mírumilovnost Koránu. Ale když Kaddáfí zakázal vydávání víz pro země Schengenského prostoru i přistávání švýcarských letadel do Libye, stejně jako obchod s výrobky země helvetského kříže i kotvení jejích lodí v libyjských přístavech, bylo to jasné.

…”Alláh prohlašuje, že Židé, ať na ně dopadá Alláhovo prokletí až do dne zmrtvýchvstání, si koupili špatnou cestu, když ignorovali to, co jim Alláh seslal prostřednictvím svého posla Mohameda… Jsou vyzývání, aby přijali islám, jinak jim hrozí děsivý trest, včetně prokletí, tedy že budou proměněni v opice a prasata… Protože jsou Lidé knihy prokletí, budou vrženi do ohně a kdykoliv vyschnou kůže jejich, vyměníme je za jiné, aby tak trestu okusili…” hlásá Korán…

Nové výzkumy veřejného mínění však přišly s překvapivě účelovým závěrem. Pouze prý jen deset procent muslimů na světě schvaluje teroristické útoky fundamentalistů proti USA z 11. září 2001. Souhlasí s nimi ne kvůli náboženství, ale proto, že jsou přesvědčeni, že USA chtějí ovládnout islámský svět.

Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který v 35 převážně muslimských zemích provedl Gallupův ústav. Výzkum s názvem: “Kdo mluví za islám? Co si opravdu myslí miliarda muslimů” je údajně největší, který se kdy v islámských zemích uskutečnil. Rozhovory s 50 tisíci lidmi z 35 zemí světa začaly v roce 2002 a trvaly šest let.

Většina dotázaných údajně odpověděla, že více než svatá válka džihád je zajímá, zda získají lepší práci. Teroristické útoky proti New Yorku a Washingtonu, které jsou přisuzovány členům organizace al-Kajdá, prý odmítá 93 procent obyvatel islámského světa, v Íránu je to dokonce téměř 95 procent dotázaných.

Ovšem pozor, s přílišným optimismem bych to nepřeháněl; deset procent z jedné a čtvrt miliardy muslimů je pořád ještě přes sto milionů fanatiků, takže na nějaké přílišné jásání je zatím příliš brzy…Pokud to ale Gallupův ústav přiliš pragmaticky neukalupoval. Stačí se jen podívat na jásající Palestince v Gaze či Íránčany a muslimy v Malajsii a Indonézii, když se na světě odehraje další islámský atentát.

A co třeba irácký radikální šíitský duchovní Muktada Sadr, který před několika dny vyzval své “mírumilovné” stoupence, aby vlastní krví podepsali závazek “klást odpor vůči okupantům”.

“Zavazuji se, že budu považovat všechny muslimy, zvláště v Iráku, za své bratry a nikdy nebudu usilovat o jejich životy, ani škodit jejich majetku a důstojnosti,” stojí v přísaze. “Mými jedinými nepřáteli jsou okupanti, nevěřící a radikální protišíitští sunnité, kolonizátoři a uchvatitelé. Zavazuji se, že s nimi nebudu jednat, nepodepíšu s nimi příměří a nesednu si s nimi k jednomu stolu, dokud budu živ.”

Když se před časem ubytovali Američané v jednom nejmenovaném pražském hotelu, který měl libyjského majitele, byl oheň na střeše. Český semtex v rukách Libyjců a explodující letadlo PanAm nad skotským městem Lockerbi a skoro tři sta mrtvých byly ještě v živé paměti. Pak Kaddáfí zaplatil miliardové odškodnění a účelová ropná láska s USA pokračuje dál...

Kdysi Spojenými státy nenáviděný libyjský terorista Kaddáfi se už zase objímal s americkou exministryni zahraničí Condoleezzou Riceovou. Jak máme rozumět takové konformnosti Spojených států? Že by americký vynález zvaný pragmatismus…?

Švýcarsko zatím reaguje zmrazením libyjských naditých kont ve svých bankách. Kdo vyhraje tento hazardní poker…?

http://olser.blog.idnes.cz/

2657 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Po vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le PenováVyužíváte Spotify? Posíláte jim peníze? A víte, že tím podporujete války, diktatury a násilí?Česka vláda se potichu připravuje na cenzuru ve jménu boje proti desinformacímProč Západ tak touží po vyvolání dojmu o ruském útoku? Aby ospravedlnil vlastní útok na Rusko?Rozdíl mezi desinformací a realitou je pár měsíců, aneb jak nám tvrdili, že vakcinace nebude povinná

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Pozor na bruselského úředníka. Členské státy si musí bezpečnost řešit sami. Poslanec SPD drsně také o Ukrajině a NATOGreen Deal může rozložit celou EU. Rusko svou hloupostí sbližujeme s Čínou, varuje Václav Cílek
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď