"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Přidělování imigrantů - černé na bílém! Ilegály bude členským zemím EU přidělovat FRONTEX

Autor: -bj- | Publikováno: 26.2.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Ve středu přišla Evropská komise s konkretizujícím návrhem, kdo bude přidělovat členským zemím ilegály k azylovému řízení. Měla by to být unijní Agentura FRONTEX se sídlem ve Varšavě, která dbá na koordinovanou ostrahu hranic Společenství před návalem nelegálních migrantů. Komisařka pro justici Malmströmová včera předložila nový návrh předpisu, podle kterého by FRONTEX nejen střežil hranice EU, ale měl pravomoc odchycené ilegály umísťovat do jednotlivých zemí k azylovému řízení a celý azylový proces rovněž kontrolovat.

Český čtenář se tomu asi podiví, ale je realitou, že téma živelné imigrace do Evropy patří bez servítků již po několik posledních let k nejožehavějším tématům v EU. Na jedné straně středomořské státy vystavené frontálnímu náporu imigrantů volají Brusel o pomoc, na druhé straně po neblahých sociálních zkušenostech s imigranty v západních zemích se do jejich přijímání hrne jen málokdo. Nicméně realita samotná je již natolik tíživá, že si žádá řešení a určitou direktivní regulaci. Tou má být – má-li být zachováno azylové právo v onom rozšafném rozsahu z dob, kdy imigrace nebyla masovou – umísťování ilegálů do méně imigrací stižených zemí.

A ukazuje se už i prstem: na východní země EU! Přitom paradoxně výdobytek multikulturalismu pochází ze zemí západních; jenže se ukazuje, že si jej tamní občané již více užívat nechtějí. Narozdíl od východních, v čele s jejich politiky. No a komisařka Malmströmová to dala jen na papír – černé na bílém. Bude do EU, kdo to ČR osladí, ne naopak. O podrobnostech Vás jistě rádi zpraví Vaše média a zvolení zástupci.

zdroj

4203 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď