"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Halal hamburgry diskriminují Francouze

Autor: -bj- | Publikováno: 19.2.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Že je společenská i politická atmosféra ve Francii vůči islámským imigrantům pěkně nabroušená, zjistil zřejmě i leckterý čtenář cenzurovaného oficiálního českého tisku. Vskutku, stačí dnes sebemenší další nabožensko-muslimský podnět či vymezování, a už je oheň na střeše.

Příkladem toho může být i fastfoodový řetězec Quick, který se rozhodl koncem minulého roku v lokalitách s vyšší koncentrací imigrantů zavést halal menu – tedy rituálně-dietetická jídla dle islámských náboženských předpisů. Z nabídky tak zmizely například pověstné slaninové hamburgery, a byly nahrazeny krůtími.

Tato inovace nicméně vzedmula vlnu pobouření u rodilých Francouzů a například starosta městské části Roubaix René Vandierendonck prohlásil tuto vnucovanou inovaci za diskriminatorní vůči většinovým Francouzům. Rovněž místopředsedkyně Národní fronty Merine Le Penová označila počin řetězce Quick za diktát, a vyslovila názor, že si muslimové mají žít svou víru doma a nedopouštět se nežádoucí ingrese do veřejného života.

Vandierendonck, aby se distancoval od Národní fronty, uvedl, že uznává rozmanitost (kultur), ale nikoli (nastolovat) exkluzivitu některé z nich. A to je to, co dnešní Francouze hněte: v některých městech země – islám, kam se podíváš. A ruku na srdce – už je toho na francouzskou psyché trochu moc.

zdroj

2903 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď