"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Imigrantský pogrom: Vendetu, vendetu!

Autor: -bj- | Publikováno: 17.2.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Vendetta! Vendetta! vykřikovali v sobotu muslimští imigranti nad svým ubodaným mladým egyptským souvěrcem v cizinecké čtvrti Milána Via Padova. Mezi Latinoameričany a Araby panovalo už předtím v milánském ghettu napětí. Ze šlápnutí na nohu v MHD se vyeskalovala taková potyčka, že skončila smrtí. Celou Valentýnskou noc následovalo běsnění severoafrických Arabů proti Jihoameričanům. Chtěli dostat a pomstít vraha svého souvěrce.

Podle představitelů vládnoucích pravicových stran se v Itálii nemalá míra zločinnosti pojí s imigranty. V zemi jich je oficiálně kolem 4,5 milionů (2,5 %), a dalších stejně tolik nelegálních. Vládnoucí strany se snaží parlamentem postupně protlačovat tvrdé protiimigrantské zákony. Premiér Berlusconi podle vlastních slov by v Itálii „ponechal jen hezké imigrantky“. Jedním z nejefektivnějších opatření je dohoda s Libyí o navracení ilegálů z námořních vod. Vyvezení ilegálů do mezinárodních vod Středozemního moře však odporuje azylovým právům.

Italská veřejnost je imigrantským násilím hluboce znejistěna, ale „co se dá dělat“, rezignují někteří.

zdroj

2676 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď