"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Pouliční imigrantské boje v Miláně

Autor: -bj- | Publikováno: 16.2.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

V sobotu večer se v cizinecké čtvrti severního Milána Via Padova odehrály prudké střety mezi severoafrickými a latinskoamerickými imigranty. Situace otřásla celou italskou veřejností, municipální i vládní činitelé zaujímali rázná stanoviska. O situaci informovaly domácí italské deníky, velmi otevřeně i španělské, opatrně některé francouzské, britské ani nedutaly. O českých ani nemluvě.

Mezirasové pouliční boje propukly poté, co při potyčce mezi muslimskými Severoafričany a Jihoameričany z Peru a Ekvádoru byl ubodán devatenáctiletý Egypťan. Konkrétně, když policie zabránila arabským mladíkům, aby mrtvé tělo odtáhli do mešity k rituálnímu pohřebnímu omytí. Severoafričané, kteří jsou v cizinecké čtvrti největší komunitou, vytáhli k trestné výpravě a po cestě ničili – jak už to mnohá evropská města zažila – vše, co jim přišlo pod ruku. Městský mobiliář, auta a butiky Jihoameričanů. Pouliční boje trvaly několik hodin.

Milánský magistrát vyhlásil, že uskuteční rázné kontroly dům od domu a postará se o vyhoštění zločineckých imigrantů. Se vší tvrdostí zakročíme proti rozpoutávání etnických válek a budeme aplikovat nulovou toleranci proti všem, kteří demolují naše města. Na přetřes přišla rovněž levicová politika integrace cizinců do společnosti, která byla již natvrdo označena za naivní a demagogickou a obviněna z toho, že to v italských městech dnes vypadá jak na Dalekém západě.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj

3088 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď