"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Imigranti: bodový systém povolení k pobytu

Autor: -bj- | Publikováno: 10.2.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Italský vládní kabinet hodlá zavést pro imigranty bodový systém na získání povolení k trvalému pobytu. Tento bodový systém byl již předjímán bezpečnostním balíčkem přijatým v minulém roce a má na 30-bodové škále hodnotit způsobilost imigrantů k integraci do společnosti. Body mohou vněevropští přistěhovalci získat znalostí italštiny, vlastním bydlením, legální prací či posíláním dětí do školy. Přijít o ně mohou naprotitomu závažnější trestnou činností sankcionovanou odnětím svobody na více než tři měsíce.

Levice nový systém kritizovala s tím, že jde o „sociální loterii“, kdy neuspěvší kandidáti jen rozšíří řady ilegálů v zemi. Ministr vnitra Maroni, který komentoval lednovou vzpouru afrických imigrantů v Calabrii jako důsledek přílišné tolerance vůči imigraci, hájil nový návrh tím, že každému imigrantovi přímo lajnuje cestu k integraci. Nastoupí-li ji, povolení dostane, odmítne-li ji, bude zřejmé, že o integraci nemá zájem.

zdroj

1940 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď