"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Oskar Freysinger: Muslimové už nejsou „ante portas“, ale mezi námi

Autor: Martin Horák | Publikováno: 8.2.2010 | Rubrika: Rozhovory
Ilustrace

Rozhovor z Oskarem Freysingerem, tvůrcem švýcarského minaretového referenda o jeho rozhovoru s Al-Džazírou a ohrožení islámem. Toto je šestá část desetidílného rozhovoru, který je k dispozici zde:

Před chvílí jste hovořil o Azamu Tamimim, palestinském intelektuálovi blízkém Hamásu, kterého jste ve vysílání Al-Džazíry, kde jste byl hostem, nazval Hitlerem. Ano, zdá se, že tento pán zapomněl, že jeruzalémský velký muftí kolaboroval s Hitlerem a za druhé, že z muslimů byly sestaveny zvláštní divize SS, takže ve prospěch nacistického Německa, bojovali tisíce muslimských vojáků. A nemyslíte tedy, že by bylo vhodné jim to připomenout?

Ale vždyť jsem jim to připomínal! Mimochodem, v průběhu té televizní debaty (na Al-Džazíře) jsem si dopřál svobodu mu velkého jeruzalémského muftího připomenout.

V průběhu této televizní debaty, vysílané pro 80 milionů muslimů jsem se jim snažil vysvětlit velmi zvláštní fungování mé země.

Musím se jim jevit jako docela podivný, když se ode mě doví, že zde, ve Švýcarsku, jsou lidé, kteří mají právo volit a sami určovat svůj osud a nejsou drceni nějakou nomenklaturou či dogmatem a kteří mohou svobodně myslet a mluvit.

Doufám, že toto způsobí, že někteří z nich budou chtít také takový demokratický systém a snad to urychlí to zoufale potřebné vyjití z ulity islámu, protože pokud oni sami neuskuteční své vlastní osvícenství, svým vlastním způsobem, ze svých vlastních vnitřních zdrojů, předpokládám, že mnoho jejich žen dosáhlo toho, že-, myslím, že to bude katastrofa, protože demografii nelze ignorovat a má takový vliv, že pokud se nic nezmění, vzroste počet obyvatel muslimského pásu v příštích 20 letech z 1.1 miliardy na 2.2 miliardy, zatímco nás v evropské zóně bude něco okolo 900 milionů. A muslimové již nejsou „ante portas“, ale jsou nyní mezi námi, což je situaci ještě těžší. Někdo nechal vtáhnout trojského koně. Kasandra varovala. Já jsem jedna z těchto Kasander.

Ale všichni víme, jaký byl osud Kasandry: nebýt nikdy slyšena.

To je ten problém: Jakmile někdo varuje, je mu řečeno: "Přeháníš!“

Člověk dost nerad slyší pravdu, protože nepříjemným důsledkem pravdy je, že jakmile jednou „víte“, máte morální povinnost podle toho jednat.

Což platí zvláště pro politiky, protože jakmile mám tuto zodpovědnost, musím se pokusit o akci, protože nemohu jednat, jako kdybych nevěděl.

Tudíž dokud se jeden tváří jako by problém neviděl a zavírá oči, v zásadě nemá více zodpovědnosti, než kdyby tady problém nebyl.

Je dokonce lepší popírat problém, protože to šetří většinu vaší energie! Ale časem vás to přijde mnohem dráž.

pro Eurabia.cz přeložil Martin Horák

4099 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Finská poslankyně EP: EU jedná s Británií jako s vazalem. Postoj Británie by měl inspirovat další země k odchodu z EU! Expremiér: Musíme mít odvahu si přiznat, že máme problém s islámem!Rakouská armáda vyhodila vojenského imámaMuslimka na nádraží v Lyonu hrozila bombouProč americká vláda chrání saudskoarabskou rozvědku, když vyšetřovatele potvrdili její odpovědnost za 11 září?

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Francouzský prezident oznámil, že se nadále snaží pofrancouzštit migranty. Slíbil přijmout tvrdé zákony, aby potřel „islámský separatismus“To jsou ale náhodičky... Jak to doopravdy bylo s koronavirem...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Prymula byl symbol, teď už Babiš jen minimalizuje škody. Krizové řízení ale dnes moc nepředvedl, kroutí hlavou politologPodpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď