"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Šikana: Muslimky bijí blonďaté Polky, závidí jim vlasy bez závoje

Autor: -bj- | Publikováno: 4.2.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Na školách v Neuköllnu a Berlíně propukla doslova rasová dívčí válka. Studentky z muslimských rodin, které jsou z domova striktně nuceny nosit šátky, těžce nesou svobodu líbit se svých nemuslimských spolužákyň. Tak těžce, že je šikanují brutálním napadáním. Oběťmi byly v poslední době zejména atraktivní blond Polky.

Vysoká škola Thomase Mora v Neuköllnu zaznamenala již několik pěstních útoků, stržení na zem a podupání, které muslimky uštědřily zejména svým nonšalantním nemuslimským sokyním z Polska. V jednom případě se dokonce pokusily zapálit spolužákyni její blond vlasy.

Rektor školy Volker Steffens konstatuje, že rivalita pochází z prosté závisti, co jedny mohou a druhé ne, a vede až k rasistickým agresím, které dosáhly takových mezí, že je škola nucena je kázeňsky řešit. Škola se již těžko může nadále tvářit, že nic nevidí.

Vypovídající je, že média o těchto incidentech zarytě mlčí. Kdyby to bylo naopak, jistě by to chutě rozmázla. I když – buďme fér – právě v Německu se karta začíná poznenáhlu obracet. Ono „hlas lidu – hlas Boží“ platí i na média.

zdroj

4146 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď