"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Když se americké dívky vdávají za muslimy

Autor: Martin Horák | Publikováno: 30.1.2010 | Rubrika: Islám
Ilustrace

Spousta amerických žen konvertuje v poslední době k islámu, resp. berou si muslimy ze zahraničí – a pak toho skoro všechny litují. Proč konvertují? Většinou proto, že byly ke konverzi přesvědčeny lžemi. Mnohé z nich pak zažívají noční můry útlaku, fyzického i emocionálního zneužívání a diktátorského dozoru.

W. L. Cati , kdysi jedna z nich, které se po 14 letech hrůzy podařilo utéci a dnes je zakladatelkou organizace Zennah Ministries, určenou k vyhledávání a pomoci ženám vdaným za muslimy, k tomu říká: „Nemusela jsem to přežít. Neosočuji muslimy jako takové. Je to otázka morálního přístupu. My hovoříme o lidských právech. Oni pokládají za dovolené své ženy i děti mlátit, ba i zabít. A to i zde, v USA.“

Cati se narodila v roce 1972. Milovala Pána, a byla angažována ve službě chval. Ale když potkala Muhameda, ztratila hlavu. „Vyprávěl mi o svých principech a rodinných hodnotách,“ vzpomíná. „Že žena nemusí pracovat a muž ji má podporovat. Myslela jsem, toto je muž, jakého jsem hledala. Byl nádherný, romantický a vášnivý a já jsem se do něho zamilovala až po uši.“ Catiini křesťanští rodiče a přátelé se jí ho pokoušeli rozmluvit, ale ona si nedala říci. „Z toho, jak mluvil o náboženství jsem měla dojem, že je velmi podobné mému“, říká. „Říkal mi, že Alláh prostě znamená arabsky Bůh. Říkal, že oni věří v Ježíše, nebe, peklo, deset přikázání, anděly, proroky i Bibli.“ (Holt takíja je takíja – poznámka MH)

Když Muhammed požádal o ruku, souhlasila, slíbila mu i že budou mít svatbu v mešitě a budou děti vychovávat jako muslimy. V průběhu obřadu opakovala různé fráze v arabštině, aniž by jim rozuměla. Teprve když si přečetla svatební certifikát, byla šokována faktem, že její první jméno bylo změněno na muslimské a že konvertovala k islámu. Její manžel ji nicméně ujistil, že to je „jenom na papíře“, ale záhy se její rytíř změnil v netvora. „Čím více jsem se podvolovala jeho náboženství, tím více měl on a jeho rodina nade mnou moc. Řídil mi naprosto všechno – peníze, všechna má rozhodnutí i společenské kontakty. On sám trávil celé noci ve striptýzových barech a s jinými ženami. Fyzické násilí začalo, když jsem čekala druhé dítě.“ Navenek se měla Cati fantasticky – několik přepychových obydlí, ohromný devítikarátový náhrdelník, jakékoliv auto chtěla. Ale uvnitř zažívala peklo. Mnohokrát volala policii, říkala jim o bití a jiném zlém zacházení, ale nikdy nepodala žalobu. Manžel ji vždy dokázal zmanipulovat tak, že měla dojem, že je to vlastně její vina, vždy se mu nakonec omluvila.

Její rodiče se za ni stále modlili. Jednoho dne ona a její manžel pronajali jejich prázdninový dům skupině žen. Nevěděli, že jsou to křesťanky, ale ony se usilovně modlily, aby se ona vrátila k Ježíši. Když se Cati vrátila domů, začal Pán hovořit k jejímu srdci. Sousedka ji pozvala do kostela a její manžel jí to překvapivě dovolil.

„Ten večer v kostele jsem začala brečet a nemohla přestat. Nemohu si již vzpomenout na slova, ale Bůh mluvil k mému srdci.“ Nakonec konvertovala zpět ke křesťanství a znovuzrozenými se staly i jejich děti a modlily se za posvěcení jejich otce. Ten je ovšem vyhodil z domu. Cati neměla vůbec nic, ale byla šťastná, že ji Boží milost osvobodila od muslimského způsobu života.

Její příběh žel sdílejí mnohé další ženy, křesťanky, židovky i ateistky, které si berou muslimské muže, aniž by tušily, co islám učí o ženách a jaká práva dává manželovi. Třeba to, že ačkoliv mají USA zákony proti polygamii, muslimové to umějí obejít – někteří se v USA žení, i když již mají ženu či ženy ve své původní zemi, případně uzavřou sňatky v mešitě a pokud si nevyžádají oficiální potvrzení o manželství, nelze nijak zjistit, že je dotyčný již ženatý. Někteří muslimové se zase například oženili, děti, které se jim narodily, odvezly do své původní země, pak se vrátili pod jiným jménem do USA a aniž by se rozvedli, oženili se znovu s jinou ženou.

Podle islámu může manžel své ženy a děti bít či se odmítnout o ně starat za kdeco. Ženy nevlastní majetek se svým manželem, naopak jsou vlastněny podobně jako dům či auto. Řekne-li muž ženě do očí 3x za sebou „Rozvádím se s tebou“, je pokládán za legitimně rozvedeného. Žena nemá nárok na nic z jeho majetku, včetně dětí. Právo ženy na jejich navštěvování v islámu rovněž neexistuje. Ne každý muslim je vůči své ženě násilnický, nicméně ženy by měly vědět, co islám pokládá za povolené.

„Je nutné vzdělávat ženy v tom, co islám skutečně učí a co předstírá,“ vysvětluje Nadia Maroudi, zakladatelka organizace Ženy překračující kulturní bariéry, která je spojena s Arabskou mezinárodní službou. „Říká, že je náboženství míru, a není.“ Před šesti lety založila Maroudi podpůrnou skupinu pro ženy vdané za muslimy. Ženám, které do ní dochází, se snaží ukazovat, kdo doopravdy jsou a jako mají hodnotu pro Ježíše. Učí je, jak s Ježíšem navázat osobní vztah a co křesťanství doopravdy učí, na rozdíl od toho, co jim říkají v mešitě. Maroudi by chtěla založit podobnou skupinu v každém větším městě USA.

I Cati posloužila její zkušenost jako základ ke službě ženám muslimů. Zennah Ministries nabízí konzultace, semináře a informační servis. „Měly jsme přímou zkušenost s islámem. Můžeme sdělovat pravdu o Alláhovi, koránu, Mohamedovi a posledních dnech. Můžeme těmto ženám pomoci rozlámat pouta a posilovat je v jejich víře v Ježíše Krista jako jejich Pána.“ Cati také napsala knihu Vdaná za Muhammeda, rozebírající citáty z Koránu a dalších islámských svatých textů, určené právě pro ženy, kteří se chtějí vdát za muslima. Chce také zřídit azylové domy pro ženy prchající před islámskou tyranií. Maroudi zase říká: “Povede-li se nám těmto ženám ukázat správnou cestu, můžeme ovlivnit celou rodinu. Můj manžel se obrátil, protože viděl změny u mě.“

Možná přivádí Bůh muslimské muže do Ameriky, aby mohli slyšet evangelium a pokud bude dílo Cati a Maroudi zdárně pokračovat, mnozí ho zřejmě uslyší skrze své ženy.

Z angličtiny přeložil Martin Horák, zdroj

Komentáře MH:

Jestli ten článek má pravdu s tím opakováním vět, kterým Cati nerozuměla a jejich účinkem, tak by to znamenalo, že na rozdíl od přijetí Ježíše Krista za svého Pána a Spasitele, kterého je třeba přijmout jasným informovaným rozhodnutím, přičemž na přesné formulaci až tak nesejde (a opakováním nějakých neznámých vět v řečtině či hebrejštině se rozhodně křesťanem stát nelze), služebníkem Alláhovým se zřejmě lze stát vyslovením věty (zřejmě Není boha kromě Alláha a Mohamed je jeho prorok) i když jí člověk nerozumí, což by znamenalo, že se jedná o jakousi čarodějnickou formulku. To by jen potvrzovalo můj dosavadní názor na povahu tohoto ducha.

Dále bych chtěl poznamenat, že zájem těch dívek o muslimy nejspíš úzce souvisí s (neo-) marxistickým feminizmem - neo je v závorce záměrně, protože to ani u nás rozhodně není nic nového, jak se někdy prezentuje, za komunizmu od padesátých let u nás a v Rusku již v letech dvacátých se témuž říkalo ženská emancipace a teoretické kořeny v novověku sahají minimálně k Engelsovu spisu Původ rodiny, soukromého vlastnictví a státu (a to nemluvím o souvislosti s ještě staršími duchy Achaba a Jezábel). Toto strašidlo, které dělá z žen autoritativní hysterky a z mužů nesvéprávné zbabělce a straší nejen v západním světě, ale žel Bohu i v nejedné církvi, může způsobovat, že některé ženy, které zůstaly normální, chtějí se vdát za pořádného muže, a kolem sebe při tom vidí jen samé přerostlé chlapečky, čekající na ženu – novou maminku, která jim bude říkat, co mají dělat, se tak začnou rozhlížet leckde jinde. A jakkoliv lze o islámu říci jen málo dobrého, faktem je, že bačkory z mužů nedělá. Milující manžely a skvělé táty tedy také ne, nicméně to dokáže do svatby zakrýt takíja kombinovaná s ochotou dotyčné slyšet a vidět jen to co slyšet a vidět touží.

 

3996 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Schwarzenberg: "Řveme, jako by nám uprchlíci řezali krky!"Erdogan: Macron chce zastrašit muslimy!!Rakousko chce proti imigrantům nasadit dronyProč americká vláda chrání saudskoarabskou rozvědku, když vyšetřovatele potvrdili její odpovědnost za 11 září?Španělsko, Itálie, Malta, Německo a Maďarsko odmítli sankce namířené proti Turecku

ePortal.cz

Pokud diskreditace kohokoli, kdo bezvýhradně nesouhlasí s rozhodnutími Prymuly, Hamáčka či Babiše, měla být cílem celé policejní akce, pak se nelze vyhnout spekulacím o vyprovokování střetů policiíMylná tolerance obřích dluhů

euPortal.cz

25 procent autorů vyžadovaných při zkouškách z literatury by mělo být černých, požadují v BritániiPutin označil rozhodnutí kancléřky Angely Merkel přijmout do Německa více než milion uprchlíků převážně z válkou rozervané Sýrie za „kardinální chybu“

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili SvobodníPromoření ve frontě. Češi vzali obchody útokem, dokud můžou
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď